TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Vokietiją iškeliavo 28 vilkikai nelegaliai į Lietuvą įvežtų atliekų

Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė aplinkos apsaugos inspekcija informuoja, kad prieš trejus metus į Lietuvą nelegaliai įvežtos atliekos grąžintos Vokietijai. Po trejus metus trukusių derybų su Vokietijos verslininkais ir aplinkosaugos institucijomis Vokietijos įmonė „Levien Industrieentsorgung Rohstoffrecycling GmbH“ iš Šalčininkų rajono sandėlių Jašiūnų geležinkelio stotyje ir Negibenų kaime išgabeno apie 500 tonų nelegaliai įvežtų ir čia sandėliuotų mišrių plastiko ir gumos atliekų.

Aplinkos viceministro Aleksando Spruogio teigimu, tai, kad šią problemą Lietuva išsprendė sėkmingai, ateityje turėtų užkirsti kelią kitiems panašiems bandymams.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas informaciją apie nelegaliai į Lietuvą įvežtas mišrias gumos ir plastiko atliekas gavo iš Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriaus 2006 metų birželio 20 dieną ir pradėjo tyrimą. Nustatyta, kad į Lietuvą atliekas įvežė UAB „Senoji Kripta“, vadovaujama direktoriaus Almanto Balnaičio. Vokietijos įmonėms, norėjusioms atsikratyti gumos ir plastiko atliekų, Lietuvos verslininkai pažadėjo jas išrūšiuoti ir perdirbti, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, įmonė nebuvo registruota Atliekas tvarkančių įmonių registre, neturėjo leidimų nei įvežti atliekas, nei jas šalinti.

Atliekas „Senajai Kriptai“ tiekusios Vokietijos įmonės „Levien Industrieentsorgung Rohstoffrecycling GmbH“ ir „DAU GmbH“ turėjo teisę jas perduoti tik Atliekas tvarkančių įmonių registre įregistruotai bendrovei ir pasirūpinti tiek Lietuvos, tiek Vokietijos kompetentingų institucijų leidimais.

Įmonei „Senoji Kripta“ buvo skirta administracinė bauda, tačiau jos vadovai dingo kaip į vandenį. Nei Almanto Balnaičio, nei vėliau akcijas nupirkusio Dainiaus Kazanavičiaus policijai rasti nepavyko. Paaiškėjo, kad vieno gyvenamoji vieta nežinoma, antrasis nurodytu adresu negyvena.

Atliekų grąžinimu į Vokietiją ėmė rūpintis Valstybinė aplinkos apsaugos inspekcija (VAAI). VAAI Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vedėjas Audrius Želvys teigė, kad dėl atliekų grąžinimo teko trejus metus derėtis su Vokietijos aplinkosaugos institucijomis ir atliekas į Lietuvą išvežusia įmone. „Greičiausiai norėdami išvengti galimo skandalo Vokietijos verslininkai turėjo atliekas išsivežti atgal“, – teigia Audrius Želvys. Praėjusį savaitgalį iš Šalčininkų rajone esančių sandėlių nelegaliai į Lietuvą įvežtos atliekos buvo pakrautos į 28 vilkikus ir vėl išgabentos į Vokietiją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Atliekos Vokietija
Parašykite atsiliepimą apie 15min