Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 09 18

I.Marčiulionytė nebesivaržys dėl UNESCO vadovo posto

Lietuva atšaukė ambasadorės Inos Marčiulionytės kandidatūrą UNESCO generalinio direktoriaus rinkimuose ir parems Austrijos atstovę, eurokomisarę Benitą Ferrero-Waldner (Benitą Ferero-Valdner), penktadienio vakarą pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.
Ina Marčiulionytė
Ina Marčiulionytė / URM nuotr.
Temos: 1 UNESCO

"Daviau instrukcijas atšaukti savo kandidatūrą, kad bendra Europos Sąjungos (ES) kandidatė galėtų užimti UNESCO generalinio direktoriaus pareigas. Tokia kandidatė dabar yra B.Ferrero-Waldner, surinkusi daugiausiai balsų. Situaciją reikia vertinti realiai. Mes, būdami ES nariai, raginame visas ES nares balsuoti už ES kandidatą ir sutelkti bendras jėgas", - BNS penktadienio vakarą sakė V.Ušackas.

Lietuvos ambasadorė UNESCO I.Marčiulionytė ketvirtadienį per pirmąjį balsavimo ratą Paryžiuje gavo 3, o penktadienį antrajame rate - 4 balsus iš 58. UNESCO generaliniam direktoriui išrinkti reikia 30 balsų.

Per antrąjį balsavimą didžiausio palaikymo sulaukė Egipto kultūros ministras Faroukas Hosni (Farukas Hosnis), gavęs 23 balsus iš 58 - vienu daugiau nei ketvirtadienį.

B.Ferrero-Waldner penktadienį gavo 9 balsus - ketvirtadienį ji buvo sulaukusi 7 šalių paramos. Vos vienu balsu penktadienį nuo jos atsiliko buvusi Bulgarijos užsienio reikalų ministrė Irina Bokova. Kol kas nėra aišku, ar Bulgarija paseks Lietuvos pavyzdžiu.

V.Ušacko įsitikinimu, I.Marčiulionytės kandidatavimas davė Lietuvai daug naudos.
"Noriu padėkoti I.Marčiulionytei ir visam diplomatiniam korpusui, kuris padėjo garsinti Lietuvos vardą tarp UNESCO narių ir skleidžiant kultūros paveldo politiką", - sakė V.Ušackas.

Penktadienį be jau minėtų kandidatų už I.Marčiulionytę daugiau balsų gavo ir Ekvadoro atstovas, tačiau, nepatvirtintais duomenimis, trijų Baltijos šalių remiama I.Marčiulionytė aplenkė Rusijos užsienio reikalų viceministrą Aleksandrą Jakovenko, už kurį penktadienį balsavo 3 UNESCO Vykdomosios tarybos atstovai, nors ketvirtadienį jis buvo gavęs 7 balsus, taip pat Benino, Tanzanijos ir Kambodžos atstovus.

Dabartinio UNESCO generalinio direktoriaus Koichiro Matsuuros (Koičiro Macuros) antroji kadencija baigiasi lapkričio mėnesį.

Kol kas pirmaujančio Egipto atstovo F.Hosni šalininkai tvirtina, kad jo pergalė taptų svarbia Vakarų šalių žinia musulmonų pasauliui. Tačiau šiuos rinkimus aptemdė pareiškimai, jog šis egiptietis negali vadovauti UNESCO, nes yra pasisakęs prieš Izraelį.

F.Hosni dėl savo pareiškimų neretai buvo kaltinamas propaguojantis antisemitizmą. 2008 metų gegužės 10 dieną kilo didelis skandalas, kai jis pareiškė Egipto parlamentui: "Pats sudeginčiau izraeliečių knygas, jeigu rasčiau jų Egipto bibliotekose."

Prieš pirmąjį balsavimo ratą F.Hosni neigė jam mestus kaltinimus, sakydamas, kad šis jo komentaras buvo išsakytas per barnį su Egipto musulmonų radikalais ir buvo cituojamas nepateikiant konteksto.

UNESCO yra universali Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija, įkurta iškart po Antrojo pasaulinio karo - 1945 m. lapkričio mėn. UNESCO savo veikla siekia prisidėti prie pasaulio taikos ir saugumo stiprinimo vystant bendradarbiavimą tarp tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijos srityse.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius