Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 23d. 06:13

I.Simonaitytės premija – V.Kalteniui

V.Kalteniui premija bus teikiama už knygą „Ak, Gražus dangau! Klaipėdietiški pasakojimai“.
Bibliotekos nuotr. / V.Kalteniui premija bus teikiama už knygą „Ak, Gražus dangau! Klaipėdietiški pasakojimai“.

Penktadienį I.Simonaitytės bibliotekos Renginių salėje bus įteikta 23-ioji rašytojos Ievos Simonaitytės literatūrinė premija. Ji skirta Vytautui Kalteniui už knygą „Ak, Gražus dangau! Klaipėdietiški pasakojimai“.

Žurnalisto V.Kaltenio knygoje „Ak, Gražus dangau!“ sudėti pasakojimai iš susitikimų Mažojoje Lietuvoje – Klaipėdos krašte ir Karaliaučiaus žemėje – per pastaruosius dešimtmečius. Aprašoma Nemuno deltos, Baltijos jūros žvejų, laivininkų, sielininkų, laukininkų buitis, tradicijos ir istorija, keliamos Mažosios Lietuvos kultūrinio paveldo problemos. Taip pat pateikiama liudijimų apie sovietinės kariuomenės genocidą šiuose kraštuose, okupacinės valdžios diskriminuojamus klaipėdiškius ir kitas nuoskaudas, likusias nuo karo, trėmimus į Sibirą, taip pat amžininkų prisiminimų apie Vydūną, dailininką Adomą Braką, kitus šviesuolius, Klaipėdos krašto Direktorijos pirmininko Martyno Reisgio šeimą, nukentėjusią nuo nacių ir sovietų.

Visa autoriaus šeima artimai bendravo su rašytoja Ieva Simonaityte, dailininkėmis Eva Labutyte ir Lidija Meškaityte, Rusnės salos senaisiais žvejais ir tautosakos pateikėjais Augustu Dėvilaičiu, Adomu Gobeliu, Erčiumi Jurgenaičiu, Karklininkų kaimo žvejyte vokietaite, kuri mokėjo lietuviškų pajūrio dainų, Anna Roga-Mažeiviene, tautiškai susipratusiais Endzinų vaikais, gimusiais caro tremtyje Vidurio Azijoje.

„Man buvo svarbu išleisti šią knygą, štai tokią ataskaitą, nes praėjusios dienos sustingo kaip gintaro lašai. Bet tai ne pomėgis ištaikant savo ir šeimos laiką. Jaučiu pareigą, nes toks mano darbas“, – knygos pratarmėje rašo pats V.Kaltenis.

Nuo 1987 metų Ievos Simonaitytės literatūrine premija apdovanoti 22 laureatai. Premija kasmet įteikiama vertingiausių kūrinių apie Lietuvos pajūrio ir Mažosios Lietuvos gyvenimą autoriams, kurie sugeba įamžinti lietuvių literatūros klasikės Ievos Simonaitytės atminimą bei savo kūryba garsina Klaipėdos kraštą.

Dvidešimt trečioji literatūrinė premija tradiciškai bus įteikta sausio 23 d.  rašytojos gimtadienio proga.

 

Temos: 1 Premija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min