Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2009 01 13

I.Valinskienė spindės miuzikle

Už dainavimą koncertuose pliekiamoms Tautos prisikėlimo partijos (TPP) žvaigždėms per sunku atsisakyti artisto duonos. Miuzikle, kurio premjera numatoma sausio pabaigoje, turėtų pasirodyti ir parlamentarė Inga Valinskienė.
Inga Valinskienė
Inga Valinskienė / Tomo Juodaičio/„Scanpix“ nuotr.

Etikos sargų pagrūmojimai parlamentarams pro vieną ausį įeina, pro kitą išeina. Iki parlamentaro priesaikos dainuoti koncertuose pratę Seimo nariai ir dabar nenori atsisakyti pasirodymų. Seimo narys iki prisiekia turi atsisakyti su parlamentaro mandatu nesuderinamos veiklos. Konstitucija ir Seimo statutas parlamentarams leidžia papildomai užsiimti tik kūrybine veikla.

Nesijaučia prasikaltusi

Tarp Adolfo Večerskio režisuojamame miuzikle „Žmogus iš La Mančos“ pasirodysiančių žymių aktorių ir dainininkų puikuojasi ir Seimo pirmininko žmonos aksominio balso savininke vadinamos parlamentarės I.Valinskienės pavardė. Politikė, įvardijama spektaklio viešnia, turėtų atlikti Dulsinėjos vaidmenį.

Pasak politikės, ji nėra tikra, kad bus patvirtinta vaidinti. Be to, I.Valinskienė pabrėžė pasiūlymo sulaukusi prieš tapdama Seimo nare.

Paklausta apie dainavimą miuzikle TPP frakcijos narė LŽ patvirtino, kad dalyvauja repeticijose. Ji pabrėžė, jog tai daro ne darbo metu.

Pasak politikės, ji nėra tikra, kad bus patvirtinta vaidinti. Be to, I.Valinskienė pabrėžė pasiūlymo sulaukusi prieš tapdama Seimo nare.

I.Valinskienei neatrodo, kad sutikusi dalyvauti miuzikle daro kažką blogo. Pasak jos, Seimo statutas esą tai leidžia, nes ji užsiima kūrybine veikla.

Parlamentarė nespjauna ir į autorinį atlyginimą. Anot jos, įstatymai jo imti nedraudžia. I.Valinskienė pridūrė, kad ši veikla jai teikia malonumą, todėl galėtų dainuoti ir be honoraro.

Parengs išaiškinimą

„Reikia sustoti“, – pareiškė parlamentinės Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininkas Algimantas Salamakinas, išgirdęs apie I.Valinskienės ketinimą dalyvauti miuzikle.

Etikos sargai kitą savaitę ketina parengti išaiškinimą, kokie parlamentarų užsiėmimai laikytini kūrybine veikla, o kokie – ne.

„Kas jai sakė, kad ji nepažeidžia įstatymų? Kas davė tokį išaiškinimą?“ – neslėpė nuostabos etikos sargų vadovas.

Miuziklo premjera Lietuvos nacionaliniame dramos teatre numatoma sausio 24, 25 ir 30 dienomis. A.Salamakinas užtikrino, kad išaiškinimas Seimo narius pasieks iki renginio. „O ką tada reikės daryti? Miuziklą nutraukti ar Seimo nario mandatą padėti?“ – svarstė jis.

Beje, I.Valinskienė tarp pasirodymų – sausio 26-28 dienomis – kartu su sutuoktiniu parlamento vadovu lankysis Prancūzijoje vyksiančioje Europos Sąjungos parlamentų vadovų konferencijoje. Ši kelionė taip pat buvo patraukusi etikos sargų dėmesį, mat į delegaciją I.Valinskienė įrašyta kaip Seimo narė, nors vyks kaip parlamento vadovo žmona.

Negali nedainuoti

EPK atstovai I.Valinskienės elgesiu pasipiktino dar gruodžio pradžioje. Tuomet paaiškėjo, kad jau turėdama Seimo nario mandatą politikė koncertavo privačios bendrovės „Eastcon AG LT“ renginyje sostinės „Siemens“ arenoje. Tuomet etikos sargai paprašė parlamentarų atsisakyti koncertų, kol bus parengtas išaiškinimas, ar jie gali dalyvauti renginiuose. I.Valinskienė žurnalistams aiškino, kad mėgins "labai minimaliai" derinti parlamentarės pareigas ir dainininkės karjerą.

I.Valinskienė ir jos frakcijos kolegė Donalda Meiželytė-Svilienė pasirodė televizijos kalėdinėje programoje. Tuomet televizijos atstovai tvirtino, jog dvaro princeses pasakoje „Kaip princas Cicinas žmonos ieškojo“ politikės vaidino dar tada, kai nebuvo išrinktos į Seimą, be to, už tai negavo jokio atlygio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius