Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 23d. 13:10

ICOMOS Lietuvos biuro vadovė: akreditaciją norima atimti remiantis netikslia informacija

Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Asociatyvi nuotrauka

Paveldosaugos organizacijos ICOMOS Lietuvos biuro vadovė Marija Nemunienė sako, kad centrinės organizacijos siekis naikinti Lietuvos biuro akreditaciją paremtas netikslia informacija ir žada sprendimą skųsti.

Anot jos, neteisingas yra vienas esminių išsakomų priekaištų, jog ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas birželio pabaigoje registravo naujus įstatus prieš tai neatsiuntęs jų centrinei organizacijai susipažinimui.

„Yra informacija, kad mes registravome naujus įstatus – taip nėra. Nauji įstatai tik buvo patikrinti notariškai – juos apsvarstėme, priimtas sprendimas, kad juos galima teikti registruoti, bet mes esame išsiuntę patikrinimui ICOMOS Teisės komitetui. Atsakymo iš jų dar negavome ir esame įsipareigoję neregistruoti jų Registrų centre, kol negausime patvirtinimo, kad jie atitinka ICOMOS statutą“, – BNS sakė M.Nemunienė.

Ji tvirtino, kad šią savaitę Lietuvos biuras turėtų suformuluoti atsakymą centrinei organizacijos vadovybei arba skųsti sprendimą naikinti akreditaciją.

„Aš jau parašiau ir ICOMOS valdybai, ir prezidentui, kad yra nesmagu, kai bandoma diskredituoti nacionalinio komiteto vardą pateikiant neteisingą informaciją (...). Parašėme, kad sprendimas priimtas skubotai ir mes biuro posėdyje parašysime arba atsakymą ir paaiškinimą, arba mes sprendimą skųsime“, – tvirtino ji.

ICOMOS generalinis sekretorius Peteris Phillipsas pirmadienį išplatintame laiške organizacijos nariams užsimena, kad sprendimą naikinti akreditaciją valdyba priėmė atsižvelgusi ir į Registrų centro informaciją, ICOMOS Lietuvos skyriaus generalinės asamblėjos posėdžių protokolus ir bylas, susijusias su Lietuvos skyriaus valdybos nariais. Taip pat esą įvertinti ir asmenų, siekusiųjų narystės Lietuvos padalinyje, skundai.

ICOMOS valdyba dėl minimų priežasčių paprašė M. Nemunienės išregistruoti „ICOMOS Lietuva“ iš juridinių asmenų registro ir nebenaudoti šio vardo oficialiam susirašinėjimui.

Pati M.Nemunienė sako, kad dvi bylas dėl asociacijos įrašų Registrų centre bei dėl esą neteikiamos informacijos apie kai kuriuos projektus nuo 2011-ųjų yra inicijavę ICOMOS nariai Jūratė Markevičienė, Vytautas Petrušonis ir Dainius Elertas. M. Nemunienė tvirtina, kad ieškinys dėl įrašų registruose atmestas, o susipažinti su kai kuriais dokumentais biuras, anot jos, negali teikti dėl asmens duomenų apsaugos reikalavimų.

Priekaištus dėl narių nepriėmimo ji atremia sakydama, kad tai sprendžia ne valdyba, o visuotinis nacionalinio komiteto susirinkimas ir tik jei tam yra aiškios priežastys.

„Jei nusprendžiame, kad nenorime, jog tas žmogus papildytų ICOMOS nacionalinio komiteto gretas, mes jo nepriimame. Tokių sprendimų buvo nedaug. Manau, kad galėjo tie asmenys skųstis. Pavyzdžiui, buvo pozicija, kad noriu būti ICOMOS nariu, nes reikia kovoti su Kultūros paveldo departamentu, nes jis nederina tokio ir tokio projekto ar neleidžia ant piliakalnio daryti laužaviečių“, – dėstė ji.

„Iš esmės yra kokie aštuoni nepatenkinti ICOMOS nariai ir ta visuomenės dalis, kuri dabar kovoja su bet kokiomis statybomis ar inovacijomis Vilniaus senamiestyje, kurie balotiravosi į rinkimus“, – pridūrė nacionalinio komiteto vadovė.

Tarptautinė paminklų ir lankytinų vietų apsaugos taryba (ICOMOS) yra ekspertų tinklas, veikiantis daugelyje pasaulio šalių. Jam priklauso architektai, istorikai, archeologai, meno istorikai, geografai, antropologai, inžinieriai ir miestų planuotojai.

Organizacijai priklauso daugiau nei 10 tūkst. narių 151 pasaulio šalyje, ji turi daugiau nei šimtą nacionalinių komitetų. ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas turi 65 narius.

M.Nemunienė yra architektė, ji dirba įmonėje „Projektavimo ir restauravimo institutas“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min