Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Idėja: graffiti burtininkai iš Brazilijos Kauno trūkumą pavers privalumu

. Jei Kaune būtų pritarta drąsiai idėjai ir pavyktų susitarti su šiais grafitų kūrėjais, kažkas panašaus galėtų atsirasti ir ant apmirusio viešbučio.
Aliaus Koroliovo/15min.lt ir Os Gemeos nuotr. / . Jei Kaune būtų pritarta drąsiai idėjai ir pavyktų susitarti su šiais grafitų kūrėjais, kažkas panašaus galėtų atsirasti ir ant apmirusio viešbučio.
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausią Kauno „randą“ – prie kylančios „Žalgirio“ arenos stūksantį „Respublikos“ viešbutį – siūloma užpudruoti į pagalbą pasitelkus graffiti burtininkus iš Brazilijos, sugebėsiančius pastatą–vaiduoklį paversti meno šedevru.

„Tai būtų didžiulės apimties darbas ir tam reikėtų labai patikimų žmonių“, – pabrėžė šios idėjos autorė Virginija Vitkienė. Kauno bienalės vadovės įsitikinimu, idealiausiai šiam darbui tiktų vieni garsiausių pasaulyje graffiti meistrų – broliai Gustavo ir Otavio Pandolfo, prisistatantys bendru „Os Gemeos“ pseudonimu.

Kaune jau kūrę menininkai

„Jei šie menininkai turėtų galimybę, jie būtų tobulas variantas. Jie yra kūrę ant didžiulių pastatų. Ir nebūtinai turi būti išpieštos visos sienos. Jie dažnai paišo išdidintų žmonių figūras. O čia galima pritaikyti įvairių idėjų. Kad ir per visą pastatą ištįsusią ranką, kuri iš vienos gatvės atrodytų vienaip, o iš kitos – kitaip. Nes ištisas darbas per visą pastatą būtų per margas ir sunkiai įgyvendinamas – tam reikėtų daugelio mėnesių darbo“, – kalbėjo V.Vitkienė.

Identiški dvyniai G. ir O.Pandolfo, kurių senelis yra kilęs iš Lietuvos, Kaune jau yra puikiai pažįstami. Prieš trejus metus savo kūriniais papuošę Kauno paveikslų galerijos ir A.Martinaičio dailės mokyklos fasadą, „Os Gemeos“ pernai darbavosi Kauno dramos teatro Kamerinių scenų kiemelyje. Į Lietuvą menininkai ketina atvykti ir šįmet – Kauno bienalės kvietimu broliai į laikinąją sostinę atskris rugpjūčio mėnesį.

„Mes jau esame sutarę, jie Kaune gyvens visą mėnesį. Tačiau tuomet jau bus per vėlu, nes kaip tik prasidės Europos čempionatas, o reikėtų spėti dar iki jo. Tiesa, nesu tikra, ar jie galėtų į Kauną atvažiuoti dar mėnesiu anksčiau. Tai klausimas, į kurį jie man dar neatsakė“, – teigė menotyrininkė.
Kiek visa tai galėtų kainuoti? Anot V.Vitkienės, menininkams reikalingų dažų kaina neturėtų viršyti 5 tūkst. Lt. Be to, maždaug dviem savaitėms reikėtų nuomoti specialius keltuvus. „Ir dar lieka menininkų honoraras. Tikrai nežinau, kiek jie paprašytų, – teigė V.Vitkienė. – Girdėjau, jog tą pastatą lyg ir ketina apkabinėti reklaminiais plakatais. Tačiau tai būtų tarsi slėpimas. Tuo tarpu pastatą galima išnaudoti kaip pagrindą meno kūriniui. Jis tikrai labai įdomiai atrodytų. Manau, kad ši idėja turėtų patikti pastato savininkams“.

Vietos užtektų ir menui, ir reklamoms

„Mes esame atviri įvairiems pasiūlymams. Viską esame pasirengę apsvarstyti., – nuo konkretesnio atsakymo išsisuko nebaigtą statyti pastatą valdančios bendrovės „Kauno arka“ teisininkė Jurgita Gelažienė. – Kaip įsivaizduoju, menininkai savo darbo dykai nedarytų. Šią akimirką mūsų finansinė situacija yra tokia, kad bet koks investavimas yra sudėtingas“.

J.Gelažienė užsiminė, jog rudens pradžioje Kaune vyksiančio Europos čempionato finalinio etapo metu dalis apleisto pastato veikiausiai bus skirta reklaminiams plotams. „Jei turėsime įsipareigojimų, to ploto nelabai galėsime perleisti kažkam kitam. Bet ten yra pakankamai vietos. Erdvių tiek reklamai, tiek menui yra sočiai“, – kalbėjo pastatą valdančios bendrovės atstovė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min