Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 14d. 14:15

Ieškoma būdų didinti galimybes mobiliuoju telefonu iškviesti skubią pagalbą

Mobilusis telefonas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mobilusis telefonas

Antradienį įvyko vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio susitikimas su mobiliojo ryšio operatorių („Omnitel“, „Bitė“ ir „Tele2“) vadovais.

Buvo aptartos galimybės mobiliojo ryšio operatoriams naudotis Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pavaldžioms įstaigoms priklausančiais bokštais ir kitais aukštuminiais statiniais. Juose sumontavus reikiamą mobiliojo ryšio operatorių įrangą pagerėtų judriojo ryšio aprėptis, o kartu – gyventojų galimybė nuošalesnėse vietovėse iškviesti skubią pagalbą ir, kas ypač svarbu, per mobiliojo ryšio signalą nustatyti skambinančiojo buvimo vietą. „Mobilusis telefonas žmogaus rankose – papildomas saugumo garantas. Todėl mums labai svarbu, kad būtų kuo mažiau vadinamųjų „baltųjų zonų“, kuriose nėra mobiliojo ryšio signalo. Tik esant ryšiui gelbėjimo tarnybos gali garantuoti žmonėms, pakliuvusiems į nelaimę, reikiamą pagalbą,“ – sakė ministras R. Palaitis.

Pasak ministro, ypač svarbu sutankinti mobiliojo ryšio operatorių tinklą pajūryje. Čia dar yra nemažai vietų, kur nėra mobiliojo ryšio. „Pajūryje ir teritoriniuose vandenyse – daugiausia vietų, kur nėra ryšio, o vanduo – padidintos rizikos zona. Todėl kviečiu bendradarbiauti ir kartu su mūsų specialistais spręsti esamas problemas“, – sakė ministras R. Palaitis.

Galimybės mobiliojo ryšio operatoriams statyti naujus bokštus pajūryje – labai ribotos. Aplinkosaugininkų keliami reikalavimai ir galiojantys draudimai sudaro kliūtis naujiems aukštuminiams statiniams atsirasti.

Mobiliojo ryšio operatorių atstovai padėkojo ministrui už iniciatyvą ir išreiškė didelį susidomėjimą šiuo pasiūlymu. Jie taip pat paprašė vidaus reikalų ministrą prie šios iniciatyvos pakviesti prisijungti ir energetikos ministrą. Yra bokštų, priklausančių „Lietuvos energijai“, kurie taip pat būtų tinkamos dislokacijos vietos mobiliojo ryšio operatorių įrenginiams.

Pasitarime sutarta ieškoti galimybių mobiliojo ryšio operatoriams nuomoti jiems reikalingus aukštuminius statinius abiem pusėms ekonomiškai naudingomis sąlygomis, kadangi Informatikos ir ryšių departamentas (IRD) prie VRM administruoja Vidaus reikalų skaitmeninį radijo ryšio tinklą ir nuomoja bemaž šimtą mobiliojo ryšio operatorių nuosavybėje esančių bokštinių statinių.

IRD prie VRM pavesta bendradarbiaujant su mobiliojo ryšio operatoriais parengti planą ir pagal jį atlikti reikiamas ekspertizes, nustatančias technines galimybes vidaus reikalų sistemos įstaigoms priklausančius bokštus leisti eksploatuoti ir mobiliojo ryšio operatoriams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

04:04
02:49
00:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min