Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 vasario 21d. 18:08

Ieškoma pamainos VEKS vadovei E.Bajorinienei

VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” direktorė Elona Bajorinienė.
„Scanpix“ nuotr. / VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” direktorė Elona Bajorinienė.

Viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) steigėjai ieško, kas galėtų pakeisti VEKS vadovę Eloną Bajorinienę.

Tai, kad Vilniaus savivaldybė siūlė tapti VšĮ vadovu, BNS šeštadienį patvirtino „Švyturio-Utenos alaus“ valdybos pirmininkas Tomas Kučinskas.

Tačiau verslininkas teigė tokiu pasiūlymu nesusiviliojęs ir norintis toliau dirbti verslo, o ne kultūros srityje.

Tai, kad Vilniaus savivaldybė siūlė tapti VšĮ vadovu, BNS šeštadienį patvirtino „Švyturio-Utenos alaus“ valdybos pirmininkas Tomas Kučinskas.

„Šiandien buvo kalbėta (su savivaldybe – BNS), bet aš atsisakiau, neturiu tokių minčių. Turiu visiškai kitokių planų, nesiruošiau būti nei ambasadoriumi, nei VEKS (vadovu – BNS), todėl nežinau, kodėl mano pavarde spekuliuojama. Pirma, tai turi būti profesionalas – žmogus, kuris gerai išmano kultūrą, antra, aš esu verslininkas ir noriu likti versle“, – savo sprendimą aiškino T.Kučinskas.

Žiniasklaidoje skelbiama, kad kandidato į VEKS vadovus ieško ir kitas VšĮ dalininkas – Kultūros ministerija (KM).

Pati E.Bajorinienė yra sakiusi, jog iš posto trauktis neketina.

Vasario pradžioje VEKS vadovai siūlė įstaigą likviduoti, o jai skirtas administravimo lėšas atiduoti programos projektams. Ministerija vėliau pranešė VšĮ vadovybe nepasitikinti, tačiau neketinanti įstaigos likviduoti. KM taip pat paskelbė sudarysianti programos renginių sąrašą pati.

Šeštadienio vakarą numatomas abiejų VEKS dalininkų susitikimas, kuriame ketinama priimti sprendimus dėl įstaigos ir projekto.

Susitikimas ministerijoje vyko ir penktadienį – tuomet savivaldybė ir ministerija už uždarų durų bandė suderinti šiuo metu parengtus du VEKS programos variantus. Ir VEKS taryba, ir ministras Remigijus Vilkaitis siūlo projektus, kuriems įgyvendinti reikia apie 25 mln. litų ir papildomus projektų sąrašus, kurie būtų įgyvendinti radus papildomus 7 mln. litų.

2009 metais VEKS programai iš nacionalinio biudžeto skirta 25 mln. litų. Vilniaus savivaldybės biudžetas, kuriame taip pat turi būta numatyta pinigų viešajai įstaigai (apie 4 mln. litų), dar nepatvirtintas.

VEKS su kultūros projektų operatoriais ilgą laiką tvirtino, kad net peržiūrėjus programą papildomai vis tiek reikia 7 mln. litų. Vyriausybė yra pareiškusi daugiau pinigų neskirsianti.

Vilnius – pirmasis iš Rytų Europos ir Baltijos valstybių sostinių, gavusių prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo kartu su Austrijos miestu Lincu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min