15min be reklamos
2022 12 05, 15:03

Ieškomas kandidatas į Europos komitetą prieš kankinimą ir kitokį žiaurų elgesį

Teisingumo ministerija skelbia atranką į vietą Europos komitete prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą.
Teisingumo ministerija
Teisingumo ministerija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kaip teigiama pirmadienį ministerijos išplatintame pranešime, pretendentai į komitetą, tikrinantį nuteistųjų sąlygas laisvės atėmimo vietose, turi turėti profesinės patirties Europos konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą reglamentuojamose srityse, šio komiteto stebėsenos vizitų metu vertinamų objektų veiklos srityse.

Taip pat jie turi mokėti anglų arba prancūzų kalbas, turėti antros oficialios kalbos pagrindus.

Europos komitetas prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą įsteigtas 1987 metais, jį sudaro po vieną narį iš valstybių, prisijungusių prie minėtos konvencijos.

„Šis komitetas yra neteisminis prevencinio pobūdžio mechanizmas, kurio užduotis yra tirti, kaip elgiamasi su asmenimis, kuriems atimta laisvė ir, jei reikia, sustiprinti tokių asmenų apsaugą nuo kankinimo ir kitokio žiauraus, nežmoniško ar žeminančio elgesio ir baudimo. Todėl Komitetui suteikta teisė inspektuoti bet kurią valstybių narių jurisdikcijoje esančią asmenų, kuriems valstybės vardu yra atimta laisvė, laikymo vietą“, – nurodoma pranešime.

Komiteto narius ketveriems metams renka Europos Tarybos ministrų komitetas.

Šiuo metu prie konvencijos yra prisijungusios 47 šalys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min