Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ieškome kiaulių: landyne virtusio namo Kauno Aleksote savininkams gresia keturgubi mokesčiai

Apleistas pastatas H. ir O. Minkovskių gatvėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Apleistas pastatas H. ir O. Minkovskių gatvėje
Šaltinis: 15min
1
A A

Kauno H. Ir O. Minkovskių gatvėje akis bado štai toks šiukšlynas. Griuvėsiais virtusį namą mėgsta lankyti benamiai ar eilinės dozės ištroškę narkomanai. Aplinkiniai gyventojai šalia jo įkurdino sąvartyną. Aleksoto seniūnija teisės įžengti į privačią teritoriją neturi, tad pastato savininkus susitvarkyti ragina grasindami išaugusiais mokesčiais.

15min pasiekė susirūpinusios kaunietės Rasos laiškas su nuotraukomis. Jose įamžintas seniai griuvėsiais virtęs H. ir O. Minkovskių g. 28-asis namas ir jo prieigose išdygęs sąvartynas.

„Šią vietą yra pamėgę benamiai, kurie užsuka čia pernakvoti ar ilgesniam laikui apsigyventi. Kartą benamiai nusprendė ten užsikurti laužą. Šalia gyvenantys vaikai šitam šiukšlyne taip pat mielai leidžia laiką. Tad laiko klausimas, kada įvyks nelaimė, kadangi namas yra avarinės būklės. Jame dažnai sutiksi ir narkomanų, kurie nepraleidžia progos susileisti pasislėpę dozę. Aleksoto seniūnijai situacija žinoma, bet aktyvių veiksmų niekas nesiima“, – teigė kaunietė.

Pasak jos, namas priklauso dviem privatiems asmenims, kurie po įsigijimo paliko jį tiesiog griūti. Žemė, ant kurios stovi griuvėsiai, – valstybinė.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai tikina, kad ne kartą yra vykę į šį pastatą. Policijai jis taip pat žinomas, tačiau gyventojų skundų nei per šiuos, nei per praėjusius metus šiuo adresu nebuvo užregistruota. Pareigūnų duomenimis, pasak Aleksoto seniūnijos darbuotojų, namo savininkams paskirtas įpareigojimas sutvarkyti jiems priklausantį sklypą.

„Pagal Kauno miesto savivaldybės tarybos patvirtintas Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisykles, už netinkamai prižiūrimą pastatą ir jiems priskirtas teritorijas, atsakomybę prisiima pastato ir jam priklausančios teritorijos savininkas arba naudotojas. Todėl pastatų savininkai privalo užtikrinti, kad pašaliniai asmenys į pastatus nepatektų“, – teigia Kauno apskrities policijos atstovai.

Anot Aleksoto seniūnės Liukrecijos Navickienės, anksčiau vieną iš trijų šiame name buvusių butų valdė ir Kauno miesto savivaldybė. Tuomet jo teritorija nuolat buvo tvarkoma.

„Ten visad būdavo bardakas. Vis patvarkydavome. Kai liko tik privatūs valdytojai, talkų daryti nebegalime. Bandome juos abu surasti. Įspėjimus susitvarkyti jau siuntėme, tačiau bergždžiai. Jei būtų vienas savininkas, lengva, bet kai du... Matyt, nesusitaria dėl ko nors tarpusavyje, tai ir virto pastatas griuvėsiais“, – teigė seniūnė.

Viena iš namo savininkų, kuriai priklauso didesnioji pastato dalis, nėra deklaravusi savo gyvenamosios vietos, tad ją surasti seniūnijai yra itin sunku. Paieškai bus pasitelkta policija.

Jos bendrasavininkiui įspėjimas yra išsiųstas. Jei iki gegužės 2 d. teritorija nebus sutvarkyta, seniūnija kreipsis į Valstybinę mokesčių inspekciją, kuri pakels mokestį už žemę net keturis kartus.

„Tai itin veiksminga priemonė. Savininkai po tokio įspėjimo greitai atsiliepia. Iki tol eina iš rankų į rankas tie apleisti namai. Kai atsiranda naujas savininkas, negali apmokestinti jo metus – reikia duoti laiko naujam šeimininkui susitvarkyti. Taip viskas ir tempiasi.

Šiame name, mano žiniomis, jau kokius šešerius metus niekas negyvena. Neseniai buvo kilęs gaisras – kažkas padegė šiukšles. O tų šiukšlių ten... Nepanaikinamas židinys. Aplinkiniai gyventojai jau priprato tempti į tą vietą visas atliekas. Ir konteineris netgi pastatytas šalia to sklypo“, – tikino L.Navickienė, pažadėjusi, jog šį šiukšlyną vienaip ar kitaip panaikins.

Jos teigimu, Aleksoto seniūnija VMI yra pateikusi informaciją apie šešių apleistų pastatų savininkus, kurie, tikėtina, bus apmokestinti papildomai.

Kviečiame ir jus nelikti abejingus ir sugėdinti šiukšlinančius: nufotografuokite gamtoje ar viešoje vietoje aptiktas šiukšlių krūvas ir atsiųskite jas 15min redakcijai el. paštu ieskome@15min.lt. Nepamirškite pateikti kuo detalesnį vietos aprašymą – galbūt ji ir išduos šiukšlinantį kaltininką?

15min ne tik publikuos jūsų tekstus ir nuotraukas bei taip sugėdins kiaulintojus. Nuotraukas ir prikiaulinimo vietos adresą nusiųsime už švarą ir tvarką tame rajone atsakingai institucijai. O gal patys pasirūpinsite išvalyti jūsų mieste ar rajone prišiukšlintą vietą? Atsiųskite nuotrauką, kaip tvarkote aplinką. Kiaulintojus – gėdinsime, švarintojams – dėkosime.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min