Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ieškome kiaulių: metalinis garažas virto atliekų konteineriu, kurį mėginta sudeginti

Šiukšlėmis užverstas garažas Antakalnio gatvės gale
15min skaitytojos Irenos nuotr. / Šiukšlėmis užversti garažai Antakalnio gatvės gale
Šaltinis: 15min
2
A A

Antakalnio gatvės gale, šalia Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio filialo, stovi keli surūdiję metaliniai garažai. Tačiau juose jau seniai niekas nesaugo savo automobilių – žvilgtelėjus pro duris galima išvysti krūvas šiukšlių, o patys garažai mena liepsnų liežuvius.

Šie metaliniai garažai kažkada galbūt ir išgyveno geresnius laikus, tačiau dabar virto tiesiog dideliais atliekų konteineriais. Kažkas čia nuolat vertė buitines atliekas. Paskui, atrodo, garažus bandė sudeginti.

„Kiaulių“ radom už Antakalnio ligoninės filialo Antakalnio g. 126B. Ten yra garažai, o šalia praeina dviračių takas link „Labas“ nuotykių parko. Nežinau, ar tai garažų savininkai ten tas šiukšles suveža, ar kažkas rado būdą atsikratyti šiukšlėmis be jokios sąžinės ir nemokėdamas jokio mokesčio“, – atsiliepdama į 15min iniciatyvą „Ieškome kiaulių“ pranešė vilnietė Irena.

15min skaitytojos Irenos nuotr./Šiukšlėmis užversti garažai Antakalnio gatvės gale
15min skaitytojos Irenos nuotr./Šiukšlėmis užversti garažai Antakalnio gatvės gale

Nuotraukose – išties kraupus vaizdas. Ką kuopiant šiuos apleistus garažus galima rasti viduje, nesinori nė spėlioti.

Šie privatūs metaliniai garažai Antakalnio gatvės gale pastatyti dar sovietmečiu. Vilniaus miesto savivaldybė neturi duomenų, kam jie priklauso – pasirodo, garažai nėra įregistruoti Nekilnojamojo turto registre, neįkurta ir jokia bendrija, žemė po garažais neišpirkta.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (VRAAD) vadovas Marius Švaikauskas vis dėlto pirštu beda į sostinės savivaldybę, nes, jo teigimu, tai savivaldybė privalo pasirūpinti ir sutvarkyti šią vietą.

15min skaitytojos Irenos nuotr./Šiukšlėmis užversti garažai Antakalnio gatvės gale
15min skaitytojos Irenos nuotr./Šiukšlėmis užversti garažai Antakalnio gatvės gale

„Savivaldybė įpareigota savo teritorijoje pati tvarkytis. O tai yra Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimai. Jeigu tai yra bendroje miesto teritorijoje ir tokią vietą užfiksuoja aplinkosaugininkai, jie įpareigoja savivaldybę skubiai susitvarkyti savavališką sąvartyną“, – teigė M.Švaikauskas.

Jeigu užfiksavote ką nors panašaus, kviečiame jus nelikti abejingus ir sugėdinti šiukšlinančius: nufotografuokite gamtoje ar viešoje vietoje aptiktas šiukšlių krūvas ir atsiųskite jas 15min redakcijai el. paštu ieskome@15min.lt. Nepamirškite pateikti kuo detalesnį vietos aprašymą – galbūt ji ir išduos šiukšlinantį kaltininką?

15min ne tik publikuos jūsų tekstus ir nuotraukas bei taip sugėdins kiaulintojus. Nuotraukas ir prikiaulinimo vietos adresą nusiųsime už švarą ir tvarką tame rajone atsakingai institucijai. O gal patys pasirūpinsite išvalyti jūsų mieste ar rajone prišiukšlintą vietą? Atsiųskite nuotrauką, kaip tvarkote aplinką. Kiaulintojus – gėdinsime, švarintojams – dėkosime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min