Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ieškome kiaulių: žalioje pievoje – pilni maišai iš kažkieno namų šiukšlių dėžės

Šiukšlės Markučiuose
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Šiukšlės Markučiuose
Šaltinis: 15min
1
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus Markučiuose jau žaliuoja pievos. O juose „žydi“ pilni maišai šiukšlių. Atrodo, kad kažkas nuolat ištuština namų šiukšlių dėžes ir neša maišus kaip tik čia. Klausimas tik, kodėl ne į konteinerį.

Išmesti buitinių atliekų maišelį ten, kur tam visiškai ne vieta, kai kam sostinėje vis dar atrodo įprasta. Toks savavališkas sąvartynas užfiksuotas Vilniaus Markučių gatvėje. Deja, juodi šiukšlių maišai ir atliekos tiesiog prekybos centro „Maxima“ maišeliuose nepuošia jau sodria žaluma pasidabinusios pievos.

Bet vienas žmogus čia paliko savo šiukšles, tuomet ir kitas nusprendė, kas jokia gėda taip pasielgti, juk šiaip ar taip šiukšlių čia jau primėtyta. Nors žiūrint į krūvą kyla minčių, kad šiukšlės čia atkeliauja iš vienų namų. Tiesa, šalia „prigulė“ ir kažkieno senas televizorius.

Vilniaus Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžejus Dinikis vilniečiams siūlo tapti detektyvais ir fiksuoti, kas, kada ir kaip šiukšlina.

„Galimybių rasti ir nubausti teršėjus turime, jeigu turime pakankamai duomenų. Jeigu žmonės atsiunčia asmens nuotraukas, tai sunkiau – mes nesame paieškų tarnyba, pagal veidą negalime rasti. Bet kartais žmonės pateikia labai daug informacijos: valstybinį automobilio, kuriuo atvežtos šiukšlės, numerį, nuotraukų, savo kontaktus, kas yra būtina, nes be liudytojo teturime ginčą“, – sakė A.Dinikis.

Tad jeigu pastebėsite, kas šioje Markučių vietoje mėgsta palikti savo šiukšliadėžės turinį, užfiksuokite ir praneškite. Nes dabar šią vietą teks tvarkyti arba savanoriams, arba Vilniaus miesto savivaldybei.

Mes taip pat kviečiame jus nelikti abejingus ir sugėdinti šiukšlinančius: nufotografuokite gamtoje ar viešoje vietoje aptiktas šiukšlių krūvas ir atsiųskite jas 15min redakcijai el. paštu ieskome@15min.lt. Nepamirškite pateikti kuo detalesnį vietos aprašymą – galbūt ji ir išduos šiukšlinantį kaltininką?

15min ne tik publikuos jūsų tekstus ir nuotraukas bei taip sugėdins kiaulintojus. Nuotraukas ir prikiaulinimo vietos adresą nusiųsime už švarą ir tvarką tame rajone atsakingai institucijai. O gal patys pasirūpinsite išvalyti jūsų mieste ar rajone prišiukšlintą vietą? Atsiųskite nuotrauką, kaip tvarkote aplinką. Kiaulintojus – gėdinsime, švarintojams – dėkosime.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min