TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ieškos vietos uosto akmenims

Gilinant uostą, iš dugno jau ištraukta jau apie pusantro tūkstančio akmenų.
Uosto direkcijos nuotr. / Gilinant uostą, iš dugno jau ištraukta jau apie pusantro tūkstančio akmenų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje bus tariamasi dėl galimybės eksponuotik akmenis, kurie per daugelį metų buvo iškelti gilinant uosto akvatoriją, ekspoziciją.

Darbų metu į paviršių iškeliama daug akmenų, kurių skersmuo yra nuo 0,8 m iki 2 m. Šie akmenys numeruojami ir sandėliuojami Smiltynės pakrantėje.
 
Iškelti akmenys nėra paprasti Lietuvos akmenys. Daugelį metų pragulėję uosto dugne, jie nepatyrė atmosferos, augmenijos ar žmogaus veiklos poveikio. Dalis akmenų gali būti paveikti vandens. Todėl iš marių dugno iškelti akmenys gali turėti mokslinę-pažintinę vertę, be to, jie įdomūs ir emociniu-psichologiniu požiūriu. Tai ne lauko rieduliai, o akmenys, liudijantys uosto plėtrą bei istoriją.
 
Šie akmenys turi būti prieinami visuomenei kaip ekspozicija ir turėtų būti eksponuojami Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančioje žemėje. Klaipėdos uostas geografiškai išsidėstęs pačiame mieste, tad akmenų išvežimas į kitą savivaldybę būtų skriauda Klaipėdos miestui.

Uosto direkcija planuoja padovanoti šiuos akmenis steigiamai ekspozicijai, neatsižvelgdama į tai, kad už jų iškėlimą sumokėta ne vienas milijonas litų. Aktualiausias klausimas šiuo metu – rasti tinkamą, visuomenei prieinamą kelių hektarų plotą, kuriame būtų galima įrengti marių dugno akmenų ekspoziciją – Akmenų parką.
 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min