Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 3d. 10:05

Ievos Simonaitytės bibliotekai atiteks unikalus Klaipėdos krašto archyvas

 Parodoje bibliotekos lankytojai išvys ir unikalius G.Boese tapybos darbus.
I.Simonaitytės bibliotekos nuotr. / Parodoje bibliotekos lankytojai išvys ir unikalius G.Boese tapybos darbus.

Šį trečiadienį Ievos Simonaitytės bibliotekos Galerijoje 13 L vyks „Klaipėdos krašto darbo grupės archyvo“ (AdM) perdavimo Klaipėdai iškilmės.

AdM archyvas buvo įkurtas 1991 m. Vokietijoje, Klopenburge, „Klaipėdiškių darbo grupės“ susivienijimo iniciatyva. „Klaipėdiškių darbo grupės“ susivienijimas (įkurtas 1948 m. Vakarų Vokietijoje) jungė visus klaipėdiškius – išeivius ir jų palikuonis iš Klaipėdos miesto, apskrities, Šilutės ir Pagėgių. Pagrindinis archyvo uždavinys, kaip skelbė jo kūrėjai, buvo medžiagos, turinčios dokumentinę vertę Klaipėdos kraštui ir Klaipėdos miestui, rinkimas ir archyvavimas.

Archyve kruopščiai saugojami, dokumentuojami ir aprašomi įvairiausių rūšių dokumentai – knygos apie Klaipėdos kraštą ir Rytų Prūsiją, taip pat šio regiono grožinės literatūros kūriniai, vaizdo ir garso įrašai, rankraščiai, meno kūriniai, smulkioji poligrafija, nuotraukos, fotokopijos, Klaipėdos krašto periodiniai leidiniai, prisiminimai apie įvairius įvykius, organizacijų protokolai ir dokumentai, iškarpos iš periodinių leidinių, dokumentinė medžiaga apie Klaipėdos krašto ir Kaliningrado regiono vietoves bei įvairių organizacijų veiklą.

Reikšmingos AdM fondo dalys – periodinių leidinių archyvas ir meno kūriniai, tarp kurių žinomų dailininkų G.Boeses, M.Pechsteino ir H.Kallmeyerio originalūs paveikslai.

Archyvo turtai buvo beveik neprieinami plačiajai visuomenei, todėl po derybų nuspręsta jį perduoti Klaipėdos apskrities viešajai I.Simonaitytės bibliotekai, kuri ne tik jį puoselėtų ir tvarkytų, bet ir užtikrintų jo vientisumą bei sudarytų sąlygas naudotis šiais unikaliais šaltiniais visiems, besidomintiems Klaipėdos krašto istorija.

Suvažiuos garbūs svečiai

Trečiadienį rengiamoje ceremonijoje dalyvaus Vokietijos ambasadorius Matthias Mulenstadtas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, AdM pirmininkas Uwe Jurgstiesas, archyvo kūrėjai Guntheris Pietschas, Karin Gogolka, Werneris Boes, istorikai ir mokslininkai.

Iškilmių metu bus pristatyta ir svarbiausių AdM archyvo dokumentų bei meno vertybių paroda, kurioje eksponuojama Liudviko Rėzos versta Biblija (1816 m.) su jo paties prakalba, kai kurios Lietuvoje mažiau žinomos knygos apie Klaipėdos kraštą, įvairūs dokumentai, atspindintys tarpukario Klaipėdos miesto ir krašto gyvenimą, nuotraukos, atvirukai, asmeniniai dokumentai, rankraščiai, keletas suvenyrų, žemėlapių, pašto ženklų, o taip pat originalūs G.Boeses, M.Pechsteino ir H.Kallmeyerio tapyti paveikslai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min