Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ignalina renovuos per pusšimtį daugiabučių

Daugiabutis Atgimimo g. 31 bus atnaujintas.
Daugiabutis Atgimimo g. 31 bus atnaujintas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ignalinos rajono savivaldybė pasirengė iki 2013 metų pabaigos atnaujinti 53 daugiabučius. Šalia valstybės JESSICA fondo lėšų pasinaudojus Ignalinos atominės elektrinės uždarymo fondo biudžetu, gyventojams kompensuojamų renovacijos išlaidų dalis padidės nuo 30 iki maždaug 50 procentų.

Savivaldybės įmonė „Ignalinos butų ūkis“ atrinko 53 „kiauriausius“ namus – daugiausiai šilumos energijos suvartojančius daugiabučius Ignalinoje, Dūkšto miestelyje ir Vidiškių kaime ir parengė jiems energinio naudingumo sertifikatus bei investicijų planus.

„Šis projektas yra patrauklus gyventojams dėl kelių priežasčių. Pirma, kaip rodo investicijų planų skaičiavimai, užtikrins apie 60 proc. šilumos energijos sutaupymą daugiabučiuose. Antra, garantuos ypač palankias finansines sąlygas: šalia valstybės JESSICA programos teikiamos 30 proc. kompensacijos už rangos darbus (pasiekus reikalaujamą energinio efektyvumo klasę), papildomai 15 proc. kompensuojama iš Ignalinos uždarymo fondo. Dar sudėjus visas valstybės kompensacijas už dokumentų rengimą, parama gyventojams sudaro apie 50 proc. visų renovacijos išlaidų“, – pranešime spaudai teigia „Ignalinos butų ūkio“ vyriausiasis inžinierius Aleksandras Dolgovas.

Nuo spalio mėnesio BUPA ir „Ignalinos butų ūkio“ specialistai intensyviai konsultuoja daugiabučių gyventojus, per tris mėnesius bus surengta dar daugiau kaip pusšimtis susitikimų. „Gruodžio pradžioje pirksime rangos techninių darbų projektus. Jei renovacijos projektas vyks taip sėkmingai kaip iki šiol, realūs namų atnaujinimo darbai turėtų prasidėti jau pavasarį ir bus baigti iki 2013-ųjų pabaigos. Tad šių daugiabučių gyventojai dar spės pasinaudoti iki 2014 metų galiojančiomis lengvatinėmis sąlygomis ir valstybės kompensacijomis“, – kalbėjo A.Dolgovas.

Daugiabučio Atgimimo g. 29 Ignalinoje gyventojai jau pritarė atnaujinimo...
Daugiabučio Atgimimo g. 29 Ignalinoje gyventojai jau pritarė atnaujinimo...

Skaičiuojama, kad atrinktų 53 Ignalinos rajono daugiabučių atnaujinimas iš viso kainuos 33,9 mln. Lt. Iš viso bus renovuota 37 tūkst. m2 ploto. Po valstybės kompensacijų vieno kvadratinio metro renovacijos kaina bus 300–350 litų. Tai sudaro apie 30 proc. naujos statybos vertės. Vidutinis atrinktų daugiabučių šilumos sunaudojimas yra net 191 kWh/m2 per metus. Palyginimui, Lietuvoje vidurkis – apie 123 kWh/m2. Po renovacijos tikėtini šilumos energijos sutaupymai sudarys apie 62 proc.

Panašūs kompleksinio daugiabučių namų atnaujinimo bei jų energetinio efektyvumo didinimo projektai, kurių pagrindas yra liepos mėnesį Vyriausybės patvirtintas daugiabučių renovavimo modelis „Enervizija“, yra numatyti ir Visagine bei Zarasuose. Iki šiol Ignalinos rajone pagal įvairias programas buvo renovuota daugiau kaip 15 daugiabučių namų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min