Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ignalinietę apkandžiojo pasiutusi kiaunė

Kiaunė
Photos.com / Kiaunė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ignalinos rajone pasiutusi kiaunė apkandžiojo 46 metų moterį.

Beržininkų kaime gyvenančią J.V. gyvūnas užpuolė kieme apie 7 val. ryto. Kiaunė jai sukandžiojo abi blauzdas. Į pagalbą nukentėjusiai moteriai atskubėję du kaimynai pagaliu nudobė įtartiną gyvūną.

Kiaunės sukandžiota ignalinietė netrukus buvo paskiepyta nuo pasiutligės.

Pasiutligė yra viena seniausių ir baisiausių užkrečiamųjų ligų, kurią sergantis gyvūnas perduoda kitam gyvūnui arba žmogui. Jei užkrėstam žmogui neleidžiama vaistų, mirtingumas siekia 100 procentų. Utenos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus duomenimis, Lietuvoje per 40 metų nuo pasiutligės mirė 15 žmonių, iš jų 3 – vaikai.

Anot Utenos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjos Alytės Žilienės, pasiutlige užsikrėsti galima ne tik įkandus pasiutusiam gyvūnui. Jos virusas į organizmą, įdrėskus ar apseilėjus naminiam ar laukiniam gyvūnui, gali prasiskverbti pro labai mažus, kartais net nematomus odos ar gleivinės pažeidimus.

Per pirmąjį šių metų pusmetį daugiausiai nuo gyvūnų nukentėjusių asmenų buvo Utenos, Vilniaus ir Kauno apskrityse. Pavojingesni įkandimai į nuogą kūną negu per drabužį. Ypač pavojinga, kai pasiutlige sergantis gyvūnas giliai sukandžioja žmogui veidą. Šiuo atveju inkubacinis ligos periodas yra trumpesnis bei gresia didesnis pavojus susirgti.

Pasiutligę dažniausiai platina lapės, vilkai, mangutai, barsukai, kiaunės, šeškai ir kiti laukiniai bei naminiai gyvūnai (šunys, katės, karvės, arkliai). Agresyvia ligos forma sergantis gyvūnas tampa labai piktas ir nubėga didelius nuotolius, platindamas ligą.

Pasak A.Žilienės, kiekvienas suaugęs žmogus turi žinoti ir nuolat aiškinti vaikams, kad negalima glostyti svetimų šunų ir kačių. Reikėtų vengti į gyvenvietes atklydusių laukinių gyvūnų.

Jei apkandžiojo naminis ar laukinis gyvūnas, reikia nedelsiant įkandimo vietą ir odą aplink ją apiplauti šiltu vandeniu ir stipriu ūkinio muilo tirpalu, žaizdą dezinfekuoti jodu ar spiritu, uždėti ant jos tvarstį. Kadangi šios priemonės neapsaugo nuo pasiutligės,  nepriklausomai nuo žaizdos dydžio būtina vykti į medicinos įstaigą, kur bus skirtas pasiutligės vakcinos kursas. Tai vienintelis būdas išgelbėti gyvybę.

Per pirmąjį šių metų pusmetį daugiausia nuo gyvūnų nukentėjusių asmenų buvo Utenos, Vilniaus ir Kauno apskrityse.

Utenos apskrityje per tris 2010 metų ketvirčius pagalbos į medikus kreipėsi 328 asmenys, nukentėję nuo sveikų, nežinomų ir pasiutlige sergančių gyvūnų. Skiepai buvo skirti 178 gyventojams. Daugiausia laukinių ir naminių gyvūnų apkandžiotų gyventojų į medikus Utenos apskrityje kreipėsi Utenos (89) ir Anykščių (71) rajonuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min