Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 14d. 17:57

„Ignalinos enervizija“ – statybos darbų startas, paženklintas premjero Algirdo Butkevičiaus vizitu

Renovacijos pradžia
Ignalinos rajono savivaldybės nuotr. / Renovacijos pradžia

Ignalinos rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje ėmėsi daugiabučių atnaujinimo pagal naująjį renovavimo modelį. Birželio 14 dieną pradėti programos „Ignalinos enervizija“ statybos darbai. Tai, kad įvykiai Ignalinoje svarbūs ir šalies mastu, liudijo aukštų valstybės pareigūnų vizitas. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, jo patarėja Jūratė Juozaitienė, Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė, VšĮ Būsto energetikos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta, kiti svečiai.

Prie pradedamo renovuoti Ligoninės g. 9 namo buvo surengta teatralizuota ceremonija. Reikšmingų darbų pradžia džiaugėsi rajono savivaldybės meras Bronis Ropė, savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Mačys, direktoriaus pavaduotojas Vidas Kreivėnas, kiti savivaldybės atstovai, taip pat gyventojai bei statybininkai. Renginį pagyvino smagius vaizdelius apie  renovacijos naudą  suvaidinę Ignalinos mėgėjų teatro „Salos“ aktoriai Aušra Čeponienė ir Marius Vilčinskas.

Rengiant Ignalinos enervizijos programą Ignalinos rajono savivaldybės iniciatyva buvo atrinkti 53 daugiausia energijos suvartojantys daugiabučiai pastatai, kuriems yra parengti energinio naudingumo sertifikatai bei investicijų planai. Kaip sakė UAB Ignalinos butų ūkio direktorius Antanas Gylys, šiuo metu jau yra nupirkti 33 daugiabučių namų statybos darbai. Tai  pirmoji šalyje kvartalinė renovacija, kai paskolą statybos darbams ima ne gyventojai, o namus administruojanti įmonė. Namo gyventojams nereikia asmeniškai prisiimti finansinių įsipareigojimų, užtenka susirinkimo metu pritarti ir nuspręsti bei protokole užfiksuoti įsipareigojimą mokėti kredito įmokas ir palūkanas už daugiabučio namo modernizavimo darbus.

Premjeras A.Butkevičius sveikino ignaliniečius ir dėkojo merui Broniui Ropei už ryžtą ir puikiai organizuotą darbą bei įveiktas kliūtis. „Ignalina pirmoji pradeda įgyvendinti šią  programą. Pirmiesiems visada sudėtinga, bet jie rodo gerą pavyzdį“, – sakė Vyriausybės vadovas. „Jūs mūsų kalbas, planus ir modelius paversite kūnu. Be idėjos, tikėjimo ir gero vienijančio vadovavimo to nebūtų“, – džiaugdamasi puikiu bendradarbiavimu su savivaldybe sakė Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė. Būsto energetikos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta Ignalinai linkėjo tapti pirmuoju Lietuvos miestu, efektyviausiai naudojančiu energiją. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min