Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įkalintas Rusijos disidentas Michailas Chodorkovskis parašė padėkos laišką europarlamentarui iš Lietuvos Leonidui Donskiui

Michailas Chodorkovskis ir Leonidas Donskis
Scanpix ir LRT nuotr. / Michailas Chodorkovskis ir Leonidas Donskis
Šaltinis: BNS
0
A A

Laiške europarlamentarui Leonidui Dosnkiui įkalintas Rusijos disidentas Michailas Chodorkovskis dėkoja už rūpestį ir teigia, kad tai suteikia jėgų kovoti toliau.

„Tai stiprina mano ryžtą tęsti pasipriešinimą – nes mano pasipriešinimas yra Rusijos pasipriešinimas“, – pirmadienį L.Donskio gautame laiške rašo M.Chodorkovskis.

L.Donskis nusifilmavo vaizdo įraše, skirtame M.Chodorkovskio penkiasdešimtmečiui ir įkalinimo dešimtmečiui. Taip pat europarlamentaras surengė knygų dovanojimo akciją, per kurią europarlamentarai disidentui siuntė knygas su palaikymo žodžiais. M.Chodorkovskio artimųjų sprendimu, knygos buvo išsiųstos į jo 1994 metais įsteigtus vaikų namus.

„Tie, kurie niekada nepatyrė įkalinimo, o ypač neteisingo įkalinimo, kartėlio, negali patirti ir to palengvėjimo ir paguodos, kurią gaunu iš jūsų palaikymo ir solidarumo. Kalėjime negaliu žiūrėti vaizdo įrašų, tačiau skaičiau jūsų komentarus. Man ypač įsiminė tai, kad jūs tikite, jog aš atliksiu teigiamą vaidmenį savo šalies istorijoje – tikiuosi, galėsiu tai įgyvendinti kokiu nors būdu – ar kalėjime, ar kaip laisvas žmogus. Taip pat esu labai dėkingas už jūsų iniciatyvą su kitais europarlamentarais surinkti knygas mokyklai, kurią įkūriau“, – rašoma laiške.

L.Donskis teigia esąs sujaudintas šios padėkos, kuri yra geriausias jo darbo Europos Parlamente įvertinimas.

„Pasijutau labai laimingas ir labai sujaudintas to, kad M.Chodorkovskis man parašė šitą laišką. Man tai rodo tik viena – kad ne veltui aš patekau į Europos Parlamentą ir ne veltui būsiu jame prabuvęs kadenciją. Jeigu rusų disidentai mano, kad yra prasmingos mano pastangos juos remti, aš padariau kažką, dėl ko vertėjo 5 metus būti mažiau universitete, pedagoginiame darbe ir daugiau politikoje. Tai iš tiesų yra esminis įvertinimas mano darbo“, – BNS kalbėjo L.Donskis.

Europarlamentaras taip pat žada mėginti į disidentų situaciją daugiau dėmesio atkreipti ir Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu.

„Ypač per Lietuvos pirmininkavimą (stengsiuosi – BNS), kad kaip galima daugiau dėmesio būtų atkreipta į rusų, kinų disidentus, į Tibeto padėtį. Nes tai yra kova už dėmesį tiems dalykams: žmonių, kurie būtų protingi Europoje, kurie suprastų, kad tai yra mūsų moraliniai prioritetai – jų yra. Kalba yra apie tai, kaip laimėti dalį politikų ir visuomenės dėmesio šiems žmonėms. Tai yra mano kova, ir aš ją tęsiu“, – tvirtino L.Donskis.

Vienas iš naftos kompanijos „Jukos“ akcininkų M.Chodorkovskis buvo suimtas 2003 metais, tuomet jis buvo vienas turtingiausių Rusijos žmonių ir vienas iš nedaugelio prezidento Vladimiro Putino kritikų. Vėliau jam priklausantis naftos koncernas „Jukos“ buvo išardytas, o magnato šalininkai sako, kad jam iškeltos bylos buvo bausmė už tai, kad M.Chodorkovskis drįso finansuoti Rusijos politinę opoziciją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min