Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 17d. 10:35

Įkandin gausaus sniego kiemus užgulė šiukšlės

Patraukus konteinerius klaipėdiečiai šiukšles meta senose vietose.
Organizatorių nuotr. / Ši žiema atliekų tvarkytojams pridarė daug vargo – dėl užpustytų kiemų į kai kuriuos jų šiukšliavežiai niekaip neįvažiuodavo, tad teko patraukti konteinerius.

Ši žiema, atvėrusi opias atliekų vežėjų problemas, verčia ieškoti naujų būdų, kaip būtų galima išvežti susikaupusias šiukšles.

Užpusčius kiemus vežėjams tapo sunku ankštuose kiemuose pasiekti konteinerius. Perpildyti konteineriai, krūvos atliekų maišelių tapo dažnu vaizdu uostamiesčio daugiabučių kiemuose. Nepadėjo nė bandymas patraukti konteinerius arčiau važiuojamosios dalies – gyventojai ir toliau mėtė atliekas į senąsias vietas, taip sukurdami kalnus šiukšlių. Retas kuris pasivargino eiti ieškoti, kur perstatyti konteineriai, nors informacija apie pasikeitimus buvo iškabinta laiptinėse. Konteineriai į senąsias vietas bus grąžinti, kai tik bus galima laisviau įvažiuoti į kiemus.

Kaip teigė Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Šarūnas Tamulis, reikia numatyti variantus, kaip kitaip būtų galima organizuoti šiukšlių išvežimą, kad nesikartotų tos pačios problemos.

Svarsto apie senosios tvarkos grąžinimą

Svarstoma, kad senamiestyje, kur įvažiavimai į kiemus itin siauri ir įvažiuoti šiukšliavežiams itin sudėtinga, turėtų būti sugrąžinta senoji tvarka. Pagal ją prie namų numatytą valandą atvažiuotų šiukšliavežis ir gyventojai išneštų maišelius su susikaupusiomis atliekomis. Taip senamiestis būtų išvaduotas nuo ne itin estetiškai atrodančių konteinerių. Tačiau dėl naujosios tvarkos turėtų būti priimtas politinis sprendimas.

Vasarą bus skelbiamas naujas konkursas bendrovei, išvešiančiai atliekas iš konteinerių, parinkti. Anot dabartinių vežėjų bendrovės „Specialaus autotransporto“ vadovo Ramūno Balčiausko, naujoji tvarka pabrangintų paslaugas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min