Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iki kovo Europos lyčių lygybės institutas iš Briuselio baigs kraustytis į Vilnių

Sekmadienį Briuselio „Mažosios Europos“ parke iškilmingai atidengtas „Baltijos kelio“ maketas.
Girmos Anuškevičiūtės nuotr. / Briuselis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iki kovo 1 dienos Briuselyje turėtų būti uždarytos laikinosios Europos lyčių lygybės instituto patalpos ir ši Europos Sąjungos (ES) institucija turėtų galutinai įsikurti Lietuvos sostinėje.

„Nuo kovo 1 dienos uždarome laikinas patalpas Briuselyje ir persikeliame į Vilnių“, – sakė instituto direktorė Virginija Langbakk, praėjusią savaitę įstaigos veiklą pristačiusi Seimo Europos reikalų komitete.

Anot jos, šiuo metu Briuselyje vyksta pokalbiai su potencialiais instituto darbuotojais, o Vilniuje sprendžiami techniniai klausimai.
 
Šiuo metu Europos lyčių lygybės institute dirba 11 žmonių iš Lenkijos, Latvijos, Rumunijos, Belgijos, Italijos. Įdarbinti ir keli lietuviai. Pasak V.Langbakk, daugiausia norinčiųjų dirbti Vilniuje įsikūrusiame institute – iš Italijos ir Ispanijos.

Šiemet iš viso planuojama įdarbinti 31 žmogų – toks skaičius numatytas Europos Komisijos patvirtintame plane.

Tam, kad atvykėliams būtų lengviau įsikurti Lietuvoje, instituto vadovė derasi su Lietuvos valdžia dėl to, kad būtų kompensuotas pridėtinės vertės mokestis jiems įsigyjant įvairių prekių.Tai labai didelė reklama šaliai, čia atvažiuos aukšto lygio specialistai, Lietuvos specialistai gali turėti platesnius ryšius.

Juoba kad mūsų šalyje dirbsiantiems ES pareigūnams atlyginimas bus maždaug ketvirtadaliu mažesnis nei būtų jiems dirbant, pavyzdžiui, Briuselyje. „Kažkodėl Lietuvai taikomas mažesnis koeficientas“, – sakė V.Langbakk.

Lietuva – viena iš trijų ES naujokių, kur įsteigta nuolatinė Bendrijos institucijos būstinė.
„Šalies įvaizdis iškart visoje Europoje stiprinamas, pripažįstamas šalies potencialas. Tai labai didelė reklama šaliai, čia atvažiuos aukšto lygio specialistai, Lietuvos specialistai gali turėti platesnius ryšius“, – Europos lyčių lygybės instituto įsikūrimo Vilniuje privalumus vardijo V.Langbakk.

Praėjusių metų gruodį įvyko iškilmingos instituto įkurtuvės sostinės Švitrigailos gatvėje esančiame Naujamiesčio verslo centre.

Europos lyčių lygybės institutas analizuos lyčių lygybės padėtį ES šalyse narėse ir teiks siūlymus, kaip užtikrinti vyrų ir moterų lygybę.

Instituto biudžetas 2007–2013 metais yra 52,5 mln. eurų (181 mln. litų).
Europos Ministrų Taryba 2006–ųjų gruodį nusprendė, kad Europos lyčių lygybės institutas turėtų veikti Vilniuje.

Priimti Lyčių lygybės institutą siekė trys ES naujokės – Slovėnija, Slovakija ir Lietuva. Pirmoji savo kandidatūrą atsiėmė pačioje posėdžio pradžioje, o Slovakija vėliau pripažino mūsų šalies pranašumus ir savo kandidatūrą taip pat atsiėmė.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Lytis, Briuselis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min