Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 rugpjūčio 27d. 12:39

„Iki“ profsąjungiečiai tikisi užtarimo Vokietijoje (atnaujinta 14.25 val., nuotraukos)

Protestas prie Vokietijos ambasados
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Protestas prie Vokietijos ambasados

Prie Vokietijos ambasados piketuodami prekybos tinklo „Iki“ darbuotojų profesinės sąjungos atstovai ir jų rėmėjai tikisi atkreipti šios šalies verslininkų ir gyventojų dėmesį. Protestuotojai piktinosi mažėjančiais atlyginimais, augančiu darbo krūviu ir spaudimu profsąjungos nariams.

Akcijoje dalyvavo tik keliolika piketuotojų: „Iki“ profsąjungos nariai, vienas kitas Lietuvos darbo federacijos (LDF) atstovas. Dabartinių prekybos tinklo darbuotojų nebuvo. Kaip aiškino organizatoriai, vieni šiuo metu dirba, o kiti bijo galimų nuobaudų ar atleidimų. Atvyko tik tie profsąjungos nariai, kurie jau atleisti iš bendrovės.

Beveik pusę UAB „Palink“ bendrovės akcijų valdo Vokietijos koncernas „REWE-Beteiligungs-Holding International GmbH“. Todėl piketuotojai susirinko papasakoti apie esą realią prekybos tinklo darbuotojų situaciją ir perduoti Vokietijos ambasadai peticiją, kurioje dėstomi profsąjungos reikalavimai: be priežasties nemažinti dabartinių ir būsimų darbuotojų atlyginimų, įteisinti užmokestį už viršvalandinį darbą ir kitus. Ambasados darbuotojai priėmė peticiją.  

„Tikimės sulaukti ir Vokietijos žiniasklaidos dėmesio. „REWE-Beteiligungs-Holding International GmbH“ yra labai gerbiamas koncernas toje šalyje ir, mano manymu, jo vadovai tiesiog nežino, kas darosi Lietuvoje. Naujienų agentūra DPA jau laukia pranešimo apie įvykį ir nuotraukų. Išsiuntinėjome informaciją apie akciją ir daugeliui Vokietijos laikraščių“, – pasakojo profesinės sąjungos atstovas spaudai Tomas Tomilinas.

Kaltina darbdavius susidorojimu

Piketas įsisiūbavo, kai prie ambasados atvyko viena iš „Iki“ profsąjungos lyderių, jos valdybos narė Irina Judina, kuri buvo atleista iš darbo praėjusią savaitę. Parduotuvės vadove dirbusi moteris vengė detalizuoti, dėl kokios priežasties neteko darbo, ir teigė, jog aiškinsis tai teisme su buvusiais darbdaviais.

„Per 5 minutes atleido už griežtą darbo drausmės pažeidimą. Aš nieko nepaėmiau, nepavėlavau, nebuvau  neblaivi darbe. Tai yra susidorojimas su profsąjunga. Valdybos nariai, kurie įkūrė mūsų profsąjungą, jau yra atleisti“, – tikino I.Judina. Ji teigė, kad darbuotojai, kurie neva išeina iš įmonės savo noru, iš tiesų jaučia spaudimą: „Jeigu žmogus išreiškia savo nuomonę, jis  pasidaro nebenaudingas ir yra atleidžiamas.“  

Vokiečių dėmesį taip pat bandoma atkreipti  „Iki“ darbuotojų atlyginimo dydžiu. Nemaža dalis tegauna apie 990 Lt atlyginimo popieriuje.

„Kokia yra gyvenimo kokybė, jeigu mus verčia dirbti viršvalandžius, už kuriuos nemoka? Žmogus nesugeba užsidirbti vien dėl to, kad savininkai ar įmonės vadovai nesutinka mokėti ir tik šių sąnaudų mažinimu siekia gauti sau pelno“, – piktinosi I.Judina.

Tuo tarpu „Iki“ atstovai teiginius apie priedų panaikinimą, darbo valandų didinimą, masinius atleidimus vadina absoliučiai melagingais. „Iki“ per 2009 metų pirmąjį pusmetį atleido perpus mažiau darbuotojų, o už darbo drausmės pažeidimus – penkis kartus mažiau darbuotojų nei pernai tuo pačiu metu. Šiais metais visoje mažmeninės prekybos rinkoje prasidėjus atlyginimų mažinimo bumui, UAB „Palink“ darbuotojams algos mažinamos nebuvo. Gerų rezultatų pasiekusių parduotuvių darbuotojams mokamos premijos, taikomos kitos skatinimo priemonės“, – skelbiama išplatintame „Iki“ pranešime spaudai.

Problemos – ir kitur

„Iki“ darbuotojų profesinė sąjunga yra bene stipriausias ir geriausiai organizuotas prekybos centrų  tinklo darbuotojų susivienijimas šalyje. Jai priklauso apie 100 darbuotojų. LDF pirmininkas Vydas Puskepalis pasakojo, kad pavieniai federacijos nariai dirba ir kituose prekybos tinkluose.  T.Tomilinas teigė norintis padėti ir kitų prekybos tinklų darbuotojams, bet nėra galimybių.

„Iki“ darbuotojai pirmieji prabilo, tai yra gerai. Dabar drąsesni gal bus ir kitų prekybos tinklų darbuotojai. Niekas jų interesų neapgins, jeigu patys to nenorės“, – kalbėjo pirmininkas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min