TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Įkyrėjo kokteilių baro kaimynystė

Iš baro sklindanti muzika pykdo ramybės norinčius namo gyventojus.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Iš baro sklindanti muzika pykdo ramybės norinčius namo gyventojus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kęstučio gatvės 93-iajame name beveik pusmetį verda kova tarp gyventojų bei tame pačiame pastate įsikūrusio kokteilių baro „Scandalisimo“ savininkų. Neseniai konfliktas persikėlė į teismo salę.

Teisme teisybės ieškantys verslininkai bando įrodyti, kad piniginė bauda už skleidžiamą triukšmą jiems skirta neteisėtai.

Šis baras labai triukšmingas. Užtenka privažiuoti prie jo maždaug 10-20 metrų atstumu – muziką geriausiai girdisi net neatidarius automobilio langų.

Skundais policiją užvertę namo gyventojai pasakoja ketvirtadieniais-šeštadieniais, kai veikia baras, neturintys ramybės. Jų teigimu, ilsėtis naktimis jiems neleidžia iš baro iki paryčių sklindanti garsi muzika. Kartais girdisi ir garsūs baro lankytojų, išėjusių parūkyti į lauką, šūksniai. Gyventojai tvirtina, kad dėl nuolatinio triukšmo kai kuriems žmonėms ėmė prastėti sveikata. Praėjusią savaitę Kauno merui adresuotame kreipimesi žmonės prašo uždaryti triukšmingąjį barą.

Savininkai bausti ir anksčiau

„Šis baras labai triukšmingas. Užtenka privažiuoti prie jo maždaug 10-20 metrų atstumu – muziką geriausiai girdisi net neatidarius automobilio langų. Galima įsivaizduoti, ką jaučia ir girdi virš baro gyvenantys žmonės“, – sakė Kauno Centro policijos komisariato viršininko pavaduotojas Danas Česnauskas. „15min“ pareigūnas tvirtino, jog dėl triukšmo yra ne kartą bausti keli baro atstovai: barmenas, bendrasavininkiai. „Ne kartą skyrėme baudas. Už pakartotinus pažeidimus jos siekia 1000 Lt. Tačiau tai davė mažai naudos. Baro atstovai verčia kaltę vienas kitam. Savininkas sako, kad už muziką, taigi ir jos keliamą triukšmą, yra atsakingas barmenas. Šis – kad už viską atsakingas savininkas“, – teigė D.Česnauskas. Pasak pareigūno, vienas iš baro akcininkų anksčiau valdė kitą miesto centrinėje dalyje įsikūrusį barą. „Už triukšmą jis yra baustas ir anksčiau. Tačiau, matyt, nepasimokė“, – pastebėjo Centro policijos komisariato atstovas.

Leistinos ribos neviršijo

Nuo 2008 metų gruodžio patalpas Kęstučio gatvės 93-ajame name nuomoja du Kauno verslininkai, nusprendę čia įkurti tris dienas per savaitę veiksiantį kokteilių barą. Pasak vieno iš baro bedrasavininkių Giedriaus Kalvaičio, jie padarė viską, kad gyventojams kaimynystėje esantis baras netrukdytų.

Savininkas sako, kad už muziką, taigi ir jos keliamą triukšmą, yra atsakingas barmenas. Šis – kad už viską atsakingas savininkas.

„Policininkai yra sakę, kad kai kuriems vyresnio amžiaus žmonėms per triukšmingas ir kaimynų nuleidžiamas vanduo. Aš reagavau į pirmuosius kaimynų priekaištus. Pasikviečiau garso izoliacijos specialistus, konsultavausi su universiteto akademiku, tiriančiu garsą. Po jų rekomendacijų atnaujinome sienų izoliaciją, pakeitėme grindis, perstatėme kolonėles“, – sakė verslininkas. Jis teigė su gyventojais ne kartą bendravęs ir, kaip atrodė, susitardavęs. Tačiau vėliau vėl sulaukdavo tikrintojų ir policijos pareigūnų.

Nesutikdami su viena jų skirta bauda, verslininkai kreipėsi į teismą. Balandžio pabaigoje turėtų paaiškėti, ar ji baro savininkams buvo skirta teisėtai. Pasak G.Kalvaičio, bare grojama muzika neviršija leistinos garso normos. Tai esą patvirtina kovo pabaigoje Kauno visuomenės sveikatos centro specialistų atliktas triukšmo matavimo tyrimas. „Būtų kiti laikai, ieškotume kitos vietos, kažką naujo darytume. O dabar norime išlaikyti savo verslą, darbo vietas darbuotojams“, – teigė G.Kalvaitis, neįsivaizduojantis konflikto atomazgos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Konfliktas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min