Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ilgai delsęs Artūras Zuokas paskelbė apie kandidatavimą į Vilniaus merus

Artūras Zuokas ir Lietuvos Laisvės sąjungos kandidatai Vilniuje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Artūras Zuokas ir Lietuvos Laisvės sąjungos kandidatai Vilniuje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Iki šiol nesakęs, ar tikrai ketina kandidatuoti tiesioginiuose merų rinkimuose, Artūras Zuokas pagaliau savo sprendimą paskelbė. Kaip visi ir tikėjosi, A.Zuokas rinkimuose tikrai dalyvaus.

A.Zuokas pasiryžęs ketvirtą kartą tapti Vilniaus meru. Šįkart jau tiesioginiuose merų rinkimuose. Delsimą paskelbti savo sprendimą A.Zuokas teisino tuo, kad eidamas pareigas negalėjęs skubėti, laukęs, kada Seimas patvirtins kitų metų biudžetą.

Giriasi atgaivinęs Vilnių

Meras nesivaržė vardydamas savo nuopelnus per pastaruosius ketverius metus. Jo teigimu, būtent dabartinė valdančioji dauguma atgaivino Vilnių, kuris 2007-2011 metais buvo apsnūdęs. „Turbūt daugelis prisimenate tą kadenciją, kai buvo išjungiamos šviesos, siekiant taupyti, nors taip tik apsijuokta prieš visą Europą, nes tai buvo vienintelė sostinė, kuri išjunginėjo šviesą. Be to, padidėjo nusikalstamumas, žmonėms tapo nesaugu“, – kalbėjo A.Zuokas.

Jis taip pat prisiminė, kad per praeitą kadenciją pasikeitė net trys merai, tad esą apie kokį produktyvų darbą galima kalbėti.

„Norėjome pažadinti miegančiąją gražuolę ir sugrąžinti energiją“, – teigė A.Zuokas ir aiškino, kad jiems tai pavyko – vilniečiai vėl patenkinti gyvenimu šiame mieste, CNN pažymėjo interaktyvius Vilniaus sprendimus.

„Visa tai nėra vien miesto vadovo pasiekimai, tai ir miesto tarybos, ir pačių miestiečių, ir Vyriausybės. Pirmas darbas, kurį padarėme, – apšvietėme Vilniaus gatves. Vilniuje daugėja gyventojų. Sumažėjo nedarbas per pusę. Vilnius įsitvirtino kaip startuolių centras“, – nuopelnus vardino A.Zuokas.

Anot pastaruosius ketverius metus Vilniui vadovaujančio mero, pagrindiniai kitos kadencijos tikslai yra gyvenimo ir aplinkos kokybė miesto rajonuose – sutvarkytos žaliosios erdvės, sporto ir žaidimų aikštelės, kiemų apšvietimas, automobilių parkavimas; viešasis susisiekimas, panaikintos eilės į vaikų darželius, sodo bendrijų ir individualių namų kvartalų integravimas.

Bus naujų darželių

Vilniaus savivaldybė šiuo metu planuoja keturis naujus darželius, o vilniečiams trūksta 1000-1200 vietų. Dalis vaikų lanko privačius darželius. Kitų metų pabaigoje arba 2016 metų pradžioje tiek vietų jau bus sukurta. Naujas darželis jau sausio pradžioje bus atidarytas Santariškėse, bus skelbiamas konkursas darželiui Bajoruose, keli darželiai, kur buvo įrengtos mokyklos, vėl veiks ikimokyklinės įstaigos.

Itin pasiteisinus oranžinių dviračių nuomos sistemai, ketinama diegti ir oranžinių automobilių mainų programą.

Pristatydamas savo kolegas iš Lietuvos Laisvės sąjungos, jis teigė, kad nemaža dalis iš tų, kurie dirba dabar, vėl dalyvaus rinkimuose.

„Galime padaryti taip, kad Vilnius padarys didžiausią šuolį šių laikų istorijoje“, – rinkiminius pažadus žarstė A.Zuokas.

Sako suvaldęs skolas

Paklaustas, kaip ketina susidoroti su milijardine Vilniaus skola, A.Zuokas teigė, kad vien per pastaruosius metus sostinės biudžetas padidėjo 200 mln. Lt. „Jeigu matome šių metų ir kitų metų biudžetą, mes skolą jau beveik subalansavome – ji nebeauga. Bet sprendimai turi būti priimami teisingi nacionaliniame lygmenyje planuojant miesto biudžetą“, – kalbėjo meras.

Tačiau didžiausias iššūkis vis dėlto laukia kitąmet, kai Vilniaus miesto savivaldybė turės grąžinti didžiąją dalį skolų. Meras nepamiršo paminėti ir to, kad sostinei turėtų būti skiriama didesnė surenkamo gyventojų pajamų mokesčio dalis.

A.Zuokas tiesioginiuose merų rinkimuose turės ne vieną konkurentą – apie savo kandidatavimą yra paskelbęs liberalas Remigijus Šimašius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Mykolas Majauskas, socialdemokratas Gintautas Paluckas, „tvarkietis“ Petras Gražulis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min