Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 06:49

Ilgamečiams Panevėžio švietimo įstaigų vadovams – išbandymas: teks įrodyti gebėjimus vadovauti

Panevėžio J.Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Panevėžio J.Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas

Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė konkursus į 12-os Panevėžio miesto švietimo įstaigų vadovų postus. Konkursai skelbiami Juozo Balčikonio gimnazijos, Specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro, Pradinės, Muzikos ir Gamtos mokyklų direktorių pareigoms eiti. Kiti septyni konkursai paskelbti į ikimokyklinių įstaigų – lopšelių-darželių – vadovus.

Stebina konkursas

Ilgametis J.Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas stebisi, kad po 30 metų vadovavimo švietimo įstaigai, teks įrodinėti, jog gali tą daryti.

„Keista, kad sulaukęs tokio garbingo amžiaus – šiais metais sueis 59 metai – teks įrodinėti, kad noriu būti gimnazijos vadovu. Mokykla sutvarkyta, renovuota, rezultatai geri ir, matyt, turiu dalyvauti konkurse. Ar būsiu tinkamas kandidatas, tegu sprendžia vietinė valdžia. Keista, kad įstatymai Lietuvoje priimami atbuline data, o ne nuo tada, kai jie buvo paskelbti. Todėl ir stebina, bet gyvename tokioje teisinėje valstybėje“, – stebėjosi R.Dambrauskas ir tęsė:

„Bet, jei taip yra, laikysimės teisinių įstatymų, kurie galioja Lietuvoje. Konkursas skirtas tiems, kurie atidirbo tam tikrą metų skaičių. Kadangi iki pensijos dar laiko yra, teks dalyvauti konkurse. Tokia realybė. Nėra ko piktintis, taip yra. Jei konkurse būtų nesėkmė, fiziką, ekonomiką suprantu, manau, kad gyvenime neprapulsiu.“

Įkūrė mokyklą

Konkursas paskelbtas ir į Panevėžio pradinės mokyklos vadovo postą. Šios švietimo įstaigos direktorė Rita Charisova vadovauja jau 30 metų.

„Nedalyvausiu konkurse, nes ir amžius jau ne toks, kad dalyvaučiau. Kitas dalykas, jaučiu, kaip moteris intuityviai, kad nelabai ir norima, jog dalyvaučiau. Mokyklai vadovauju nuo pat jos įkūrimo ir buvo daug įvairių situacijų – malonių ir nelabai. Teko gelbėti mokyklą, kad jos neuždarytų. Džiaugiausi, kad išlaikėme mokyklą ir joje šiandien mokosi 305 moksleiviai“, – aiškino ilgametė mokyklos direktorė ir teigė, kad jai svarbus mokyklos likimas:

„Svarbu, kad jos neuždarytų. Šitiek metų išsilaikėme ir būtų smagu, kad joje ir toliau mokytųsi mažieji panevėžiečiai.“

Konkurse dalyvaus

25 metus Panevėžio specialiosios mokyklos-daugiafunkciam centrui vadovaujanti Dainė Šilienė buvo konkreti: „Žinau, kad yra paskelbtas konkursas. Dalyvausiu jame. Kitų planų neturiu. Dirbu centre nuo pat jo įkūrimo ir neįsivaizduoju, kur kitur galėčiau dirbti.“

Ilgametis J.Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas stebisi, kad po 30 metų vadovavimo švietimo įstaigai, teks įrodinėti, jog gali tą daryti.

J.Balčikonio gimnazijos direktorius R.Dambrauskas stebisi, kad po 30 metų vadovavimo švietimo įstaigai, teks įrodinėti, jog gali tą daryti.

Ateina laikas pasitraukti

Gamtos mokyklos direktorė Regina Kliminskienė naujienų portalui sąžiningai prisipažino, kad Savivaldybės paskelbtame konkurse nedalyvaus.

„Yra laikas ateiti vadovauti, yra laikas pasitraukti. Berods 28 metus vadovauju įstaigai, todėl nemanau, kad reikia dalyvauti konkurse. Atėjau dirbti apie 1991 metus ir tuomet įstaiga vadinosi Jaunųjų gamtininkų stotimi. Nuo 2005 metų pavadinimas buvo pakeistas ir nuo tada tapo Gamtos mokykla. Labai džiaugiuosi, kad įstaigoje vykdomi įvairūs projektai, edukacijos, konkursai. Vienas jų – tarptautinis piešimo konkursas – vyksta jau 28 metus. Tiek, kiek vadovauju įstaigai. Į naujo vadovo rankas perduosiu veiklią įstaigą“, – sakė R.Kliminskienė.

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

22:20
01:34
05:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min