Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 3d. 11:59

Ilgapirščių taikinys – poilsiautojai ir jų palikti tušti namai

Apsaugos tarnybos pastebi, kad savo turto apsauga piliečiai susirūpina tik po apiplėšimo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ilgapirštis

Vagysčių skaičius vasarą tradiciškai išauga, tačiau šįmet jis auga sparčiau nei įprastai. Neabejotinai tam įtakos turi ekonomikos sunkmetis, visų sezonų įprastą vagysčių skaičių koreguojantis į didesniąją pusę.

Atostogų sezono metu, kai ilgapirščių veikla suaktyvėja labiausiai, draudikai rekomenduoja poilsiautojus pasirūpinti ne tik palikto namuose turto, bet ir turto, kurį jie pasiima kartu su savimi, saugumu.

Vien per pirmąjį šių pusmetį „ERGO Lieuva“ gyventojams už vagystės metu patirtus nuostolius atlygino daugiau nei 500 tūkst. litų. Palyginti su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, žalos skaičius išaugo net 37 procentais. Daugėja ne tik paliktų tuščių namų, bet ir poilsiaviečių bei poilsiautojų apiplėšimo atvejų, taigi draudikai prognozuoja, kad per vasarą žalų skaičius augs dar labiau.

Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ Turto draudimo departamento direktorius Tomas Nenartavičius pasakoja, kad ilgapirščius paprastai vilioja nepakankamai prižiūrimas, lengvai pasiekiamas turtas. „Daugiausia vagysčių iš automobilių, žmonių apiplėšimų pasitaiko masinio susibūrimo vietose. Vasarą taip pat padaugėja namų turto vagysčių iš poilsio namelių, viešbučių“, – sako „ERGO Lietuvos“ atstovas.

Draudikai taip pat pastebi, kad pastaruoju metu vis dažniau klientai kreipiasi dėl apiplėšimų gatvėse. Per pirmąjį šių metų pusmetį apiplėšimų už draudimo vietos ribų skaičius, palyginti su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, išaugo net 56 procentais.

Pasak draudimo eksperto, namų turtas draudimo garantijos gali neprarasti, net jei per atostogas jis pasiimamas kartu. „Natūralu, kad išvykdami atostogauti dalį namų turto mes pasiimame, pavyzdžiui, fotoaparatus, papuošalus, kitus vertingus daiktus. Dalį atostogoms skirtų daiktų paliekame viešbučiuose, poilsiavietėse, kitą dalį – nešiojamės. Draudimo bendrovė gali atlyginti patirtus nuostolius tiek vagystės iš užrakinto viešbučio kambario, tiek apiplėšimo gatvėje atveju“, – aiškina T.Nenartavičius.

Draudikai taip pat pastebi, kad pastaruoju metu vis dažniau klientai kreipiasi dėl apiplėšimų gatvėje. Per pirmąjį šių metų pusmetį apiplėšimų už draudimo vietos ribų skaičius, palyginti su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, išaugo net 56 procentais. Dažniausiai vagis vilioja moterų rankinės, kurias pavogus tikimasi rasti vertingų daiktų. Be to, moterys apiplėšimo aukomis dažniau tampa dėl mažesnės pasipriešinimo galimybės. „Atvirų vagysčių metu vagiami grynieji pinigai, papuošalai, laikrodžiai, fotoaparatai, vaizdo kameros, mobilieji telefonai, drabužiai. Vidutinis nuostolis, kurį patiria apiplėštas asmuo, siekia kiek daugiau nei 3,4 tūkst. litų. Tokie nuostoliai gali būti atlyginami tuomet, jei su namų turtu apdraudžiami su savimi nešiojami daiktai“, – teigė T.Nenartavičius.

T. Nenartavičius pataria akylai prižiūrėti savo turtą, o sudarant turto draudimo sutartis domėtis apie galimybę turtą apdrausti ne tik konkrečiu adresu, bet kad jis būtų saugus ir pasiimtas. Taip pat vertėtų apsvarstyti, ar atostogaujant brangūs daiktai, grynieji pinigai, papuošalai yra tikrai būtini. Daugelis daiktų turi ne tik atlyginamą materialią vertę, bet ir asmeninę, kurios draudimo bendrovės įvertinti bei atlyginti negali.

Taip pat reikėtų nepamiršti pasirūpinti turtu, kuris paliekamas išvykus atostogauti. „Klientams rekomenduojame palaikyti ryšius su kaimynais ir išvykstant paprašyti, kad jie prižiūrėtų paliekamą būstą. Kita ne mažiau svarbi apsaugos priemonė, kurią gali įsigyti kiekvienas gyventojas, – turto saugos tarnybos paslaugos“, – saugumo principus vardijo T.Nenartavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min