Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įmins Taravos Anikės mįslę

I.Simonaitytės bibliotekoje bus pristatoma nauja knyga.
I.Simonaitytės bibliotekoje bus pristatoma nauja knyga.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį 17 val. I. Simonaitytės bibliotekos, Gerlacho palėpėje bus pristatyta Antano Stanevičiaus knyga „Taravos Anikės mįslė“

Pristatoma knyga tai iliustruota istorinė publicistinė apybraiža apie paminklo Klaipėdoje gimusiam prūsų poetui Simonui Dachui (1605 – 1659) atstatymą (1989), apie jo eilėraščio herojės Taravos Anikės prototipo Anos Neander gyvenimą su lietuvių raštijos pradininkais vyru Johanu Partacijumi ir sūnumi Frydrichu Partacijumi.

Daug laimingų atsitikimų lėmė, kad į pirmykštę vietą grįžtų ne tik „Taravos Anikė“, bet ir Simonas Dachas – po trijų amžių taptų savo gimtamiestyje garsiu poetu.

Taravos Anikė neatsiejamas Klaipėdos simbolis „kaip sugrįžo mergaitė, žiūrinti į gėlę? Kas ji, Taravos Anikė, apie kurią tebedainuoja vokiškai kalbančios šalys? Kuo poetas Simonas Dachas ir jo eilėraščio herojė svarbi mums, lietuviams?“ –  atsakymais į šiuos klausimus knygos pristatymo metu dalinsis Antanas Stanevičius.
 
Renginyje dalyvaus: knygos autorius Antanas Stanevičius, redaktorė Inga Matač, knygą pristatys folkloristai Kristina Blockytė ir Jonas Tilvikas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min