Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įmonės direktorius apie kandidatę į Seimą Česlavą Stanul: „Tai yra, tiesiogine žodžio prasme, aferistė“

Norėdama išvengti teismo, Č.Stanul pasirašė vekselį, kuriuo pripažino 9000 litų skolą.
UAB „Litaras“ iliustracija / Norėdama išvengti teismo, Č.Stanul pasirašė vekselį, kuriuo pripažino 9000 litų skolą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ir pasakiškomis, ir vaikiškomis skolomis kaltinama politikė prisipažįsta, jog „kažkada šešėlis į tą pusę galbūt ir buvo.“

Keliems Seimo nariams išvažiavus dirbti į Europos parlamentą, lapkričio 15 dieną rengiami nauji rinkimai dėl dviejų laisvų kėdžių Seime.

Vos prasidėjus rinkimų kampanijai, „sublizgėjo“ Naujosios Sąjungos (socialliberalų) kandidatė iš Šalčininkų rajono Česlava Stanul.

Žiniasklaida paskelbė, jog šią 25 metų moterį persekioja anstoliai: reikalauja nuo bemaž 350 tūkst. litų skolos vienam privačiam asmeniui iki 20 litų skolelės „Susisiekimo paslaugoms“ už važiavimą viešuoju transportu be bilieto.

Naujosios Sąjungos nuotr./„Jei jau pasiryžau, tai pasiryžau – eisiu iki galo!“ – jaunoji kandidatė į Seimą pareiškė, kad, nepaisant pasklidusios nepalankios informacijos, rinkėjų palaikymas suteikia jėgų nepasiduoti ir siekti mandato.
„Jei jau pasiryžau, tai pasiryžau – eisiu iki galo!“ – pareiškė jaunoji kandidatė.

Viešosios įstaigos „Modernus kaimas“ prezidentę antstoliams apskundė ir viena firma, prekiaujanti prabangiais dulkių siurbliais.

„Tokia apygarda, čia visko galima tikėtis...“

„Man atrodo, tai yra politinė kova“, – portalą 15min.lt pirmadienį patikino Česlava Stanul.

Ji pabrėžė, jog kol nebuvo paskelbusi apie savo ketinimus brautis į Seimą, „niekas jokių pretenzijų nereiškė“.

Paklausta, ar kalbos apie jos skolas yra visai be pagrindo, politikė atsakė taip: „Kažkada šešėlis į tą pusę galbūt ir buvo.“

Č.Stanul 15min.lt smulkiau pasakojo apie atvejį, kai buvo apkaltinta važiavimu troleibusu be bilieto. „Prieš pusę metų tikrai aš apmokėjau tą skolą. Nesumokėjau už važiavimą, bet apmokėjau skolą. Kvitukus turiu. O jie tik girdėjo kažkur kažkada kažkokį gandą“, – tikino pašnekovė.Mūsų manymu, toks žmogus ne tik negali kandidatuoti į valstybinį sektorių, bet ir atstovauti nė vienai save gerbiančiai politinei partijai, nes tai yra, tiesiogine žodžio prasme, aferistė, – rašoma L.Padalevičiaus vardu išplatintame pranešime.

Ji pakartojo suprantanti tai, kas vyksta, kaip politinį žaidimą, bei pridūrė: „Juolab, kad tokia apygarda, čia visko galima tikėtis...“

Skolą pripažino vekseliu

Neseniai dulkių siurbliais „Kirby“ prekiaujanti bendrovė „Litaras“ išplatino Č.Stanul skirtą pranešimą žiniasklaidai.

„Norėčiau atkreipti jūsų dėmesį į Naujosios Sąjungos narės, kandidatuojančios į Seimą, Česlavos Stanul asmenybę. Č.Stanul, kandidatuojanti Vilniaus-Šalčininkų apygardoje, jau senokai domina skolų išieškotojus. Dėl šio asmens skolos mūsų įmonei, kuri siekia 9000 litų, mes jau kreipėmės į išieškojimo tarnybą“, – teigiama direktoriaus Liutauro Padalevičiaus pasirašytame pranešime.

Įmonės atstovų teigimu, dėl skolos padengimo su Č.Stanul bandoma susitarti jau bemaž metus, nuo 2008 metų gruodžio.

Skola susidariusi už namų priežiūros sistemą „Kirby“. Produkcija įsigyta viešosios įstaigos „Modernus kaimas” vardu, kur Č.Stanul yra prezidentė ir steigėja.

Moteris netgi yra pasirašiusi vekselį, kuriuo pripažino skolą ir įsipareigojo ją padengti dar iki 2009 metų sausio 30 dienos.

„Ji, man atrodo, nesuteikia tam dokumentui svarbos“, – minėjo L.Padalevičius.

Įspėjimas rinkėjams

„Č.Stanul pastoviai tik žada, kad tuoj padengs, bet apmokėjimo taip ir nesulaukiam. Č.Stanul nuo savęs atsakomybę bando nusimest sakydama, kad nieko bendro neturi su šia įmone, nors ji yra įmonės steigėja ir prezidentė“, – teigia įmonės atstovai.

Jų žiniomis, Č.Stanul yra prasiskolinusi iš kitiems asmenims.Po visų tų straipsnių tiesiog atvažiavo žmonės iš įvairiausių kaimų ir man pasakė: net nebandykit atsiimti kandidatūros!, – pasakojo kandidatė į Seimą Č.Stanul.

„Mūsų manymu, toks žmogus ne tik negali kandidatuoti į valstybinį sektorių, bet ir negalėtų atstovauti nė vienai save gerbiančiai politinei partijai, nes tai yra, tiesiogine žodžio prasme, aferistė“, – apibendrinama bendrovės „Litaras“ vadovo L.Padalevičiaus vardu išplatintame pranešime.

Beje, Liutauras yra Juozo Padalevičiaus sūnus, 2000-aisiais kandidatavusio į Seimą su Valstiečių sąjunga, o užpernai dalyvavusio savivaldybių tarybų rinkimuose Lietuvių tautininkų sąjungos sąraše.

Kodėl Č.Stanul skolos reikalai ligšiol neperduoti teismui?

„Juk žinote, kas yra Všį. Tai turbūt dar baisiau nei UAB – už nieką neatsako! Ta namų priežiūros sistema, dulkių siurblys, pirktas fiziniam asmeniui, bet sąskaita išrašyta juridiniam asmeniui. Kandidatuoja ji, žinoma, irgi kaip fizinis asmuo. Ji skolą yra pripažinusi – taip išvengė teismo proceso. Galvojome ir mes, kad išvengsime, bet... Aišku, kreipsimės toliau į teismą, nes ji toliau bendrauti kitaip nelabai nori“, – su 15min.lt pirmadienį kalbėjo L.Padalevičius.

Detektyvas dėl siurblio

– Ar žinote, kur šiuo metu fiziškai yra tas siurblys, dėl kurio kilo tiek triukšmo?, – portalas 15min.lt pasiteiravo kandidatės Č.Stanul.

– Viešoji įstaiga pirko siurblį. Ir viešoji įstaiga tikrai padarė ar daro to siurblio apmokėjimą. Bet tai nėra taip, kad tai yra skola, kurios niekas nežada mokėti ir neaišku, kiek laiko negalima jos išieškoti. Visiška netiesa!

– O dabar tas siurblys kur?

– Viešoji įstaiga, man atrodo, užsiima labdaros dalykais. Tai jeigu kažkam pirko – pirko žmonėm.

– Kitaip tariant, tas siurblys duodamas kiekvienam, kas nori juo pasinaudoti?

– Jis buvo nupirktas bendruomenei, kur yra daug žmonių, kur reikia atlikti tam tikras valymo paslaugas. Mokėjimą viešoji įstaiga tikrai vykdo už tą siurblį!

– Tai kur siurblys – viešosios įstaigos būstinėje?

Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Neabejojama, kad prie partijos vairo sugrįš jos kūrėjas ir buvęs vadovas Artūras Paulauskas.
A.Paulauskas

– Ne, jis įstaigos vardu buvo pirktas. Jis yra įstaigos nuosavybė. Bet jis yra dalinamas tiems, kam jo tikrai reikia. Paprasčiausiai jo reikėjo kaime žmonėms.

– Dabar siurblys yra kažkam atiduotas, parduotas?

– Tikrai nėra parduotas. Jis įstaigos balanse. Bet juo naudojasi žmonės kaimuose, kam reikia išvalyti patalynę, čiužinius, taip toliau ir panašiai.

Naujosios Sąjungos lyderis Artūras Paulauskas yra viešai pareiškęs, jog jei Č.Stanul ir turi skolų – kai bus Seimo narė, būtinai jas padengs.

„Paprastas dalykas – po visų tų straipsnių tiesiog atvažiavo žmonės iš įvairiausių kaimų ir man pasakė: net nebandykit atsiimti kandidatūros!“ Politikė pridūrė: „Jei jau pasiryžau, tai pasiryžau – eisiu iki galo!“ – portalui 15min.lt pareiškė jaunoji kandidatė į Seimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min