Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Inauguruotas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas

Iškilmingai inauguruotas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Iškilmingai inauguruotas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Klaipėdoje iškilmingai inauguruotas naujasis meras Vytautas Grubliauskas.

Atsižvelgus į visuomenės poziciją nuspręsta surengti simbolinę inauguraciją. V.Grubliauskas laivu buvo atplukdytas Danės upe. Ant kranto ties buvusia rotuše jau laukė būrys susirinkusiųjų, tarp kurių buvo ir politikų, ir savivaldybės valdininkų. 

Per ceremonija virš buvusios rotušės pastato iškelta Klaipėdos vėliava. Simboliška, nes miesto valdžia ketina išsikelti į šį pastatą iš Liepų gatvės jau artimiausiu metu. 

Pats V.Grubliauskas teigė, kad balandžio 12-oji, kai pradėjo dirbti nebuvo tokia įsimintina, kaip inauguracijos šventė. Mero regalijas – kaklo papuošalą – jam užkabino pirmtakas, ilgametis Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius. 

V.Grubliauskas ragino kiekviena klaipėdietį būti merais – savo kiemo, laiptinės, kvartalo. „Kai visi pasijusime savo miesto šeimininkais, miestas tikrai taps mūsų namais“, – sakė meras. 

Už palaikymą jis dėkojo ne tik kolegoms, bet ir šeimos nariams. Kartu apgailestavo, kad ramybės nuo šiol namuose daugiau nebus. 

Naujasis meras iš karto po rinkimų buvo pasveikintas gėlėmis ir jau po kelių dienų pradėjo dirbti. Tačiau klaipėdiečių apklausa parodė, kad meras turėtų būti inauguruotas oficialiau: kituose miestuose po rinkimų merams uždedamos regalijos, surengiama šventė.

V.Grubliauskas sulaukė priekaišto, ar neturėtų būti mero pareigybės pagerbtos iškilmingiau. Į merą kreipėsi ne tik politikai, bet ir istorikai, pažymėdami, kad miesto vadovo pasikeitimas turėtų būti pažymimas oficialiau. Visuomenės apklausos taip pat rodo, kad miestiečiai nori mero inauguracijos.

15min.lt svetainėje savo nuomonę, ar pritariama iškilmingai Klaipėdos miesto mero inauguracijai, jeigu tai nekainuotų biudžetui, pareiškė 2169 žmonės.

Dauguma (887 respondentai) buvo už inauguraciją, jei ji nieko nekainuotų. 754 balsavusieji pareiškė, kad tokių švenčių miestui nereikia, 388 pritaria inauguracijai jei tai kainuotų minimaliai. 140 apklaustųjų  pasirinko tokį atsakymo variantą: „Ne, jei bent kiek kainuotų.“

Viliamasi, kad inauguracijų šventės bus itin aktualios, kai žmonės galės tiesiogiai rinkti merus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min