Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 15d. 17:13

Indijoje planuojama mokyti lietuvių kalbos

Rašymas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Rašymas

Lietuvai akredituotas Indijos ambasadorius Deepak Vohra, reziduojantis Varšuvoje, trečiadienį, kalbėdamasis su Seimo vicepirmininku Algiu Kašėta, pranešė, kad Indijoje ketinama suteikti galimybę išmokti lietuvių kalbos visiems to panorusiems savo piliečiams.

Lietuvių kalbos mokymas turėtų būti vienas iš daugelio žingsnių, siekiant aktyvesnio kultūrinio, mokslinio ir ekonominio bendradarbiavimo tarp abiejų valstybių.

„Ambasadorius Vohra atskleidė, kad Indijoje ne tik ketinama pradėti mokyti lietuvių kalbos, bet ir jau netrukus bus pradėta ieškoti mokytojų iš Lietuvos, norinčių ir galinčių tai daryti. Tiesa, mūsų specialistai jau nuo pat 1993-ųjų vyksta į šią tolimą šalį trumpalaikėms stažuotėms. Indijos Vyriausybė stipendijas šioms stažuotėms skiria įvairiausiose srityse, pradedant informacinių technologijų ir baigiant tarptautinės prekybos ar kalbų mokymo sritimis. Anot ambasadoriaus, šiemet Indijoje galės stažuotis dvigubai daugiau nei iki šiol, net kelios dešimtys, specialistų“, – po susitikimo sakė A.Kašėta.

A.Kašėtos teigimu, aktyvus bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Indijos yra itin sveikintinas dėl didesnių galimybių verslininkams bei mokslininkams. „Indija viena iš nedaugelio pasaulio šalių beveik nepajutusių ekonominės krizės, be to, jos naujųjų technologijų sektorius, tiek žvelgiant į investicijas, tiek į mokslinį potencialią atrodo itin įspūdingai. Manau, Lietuvos verslininkams ir mokslininkams tai galėtų tapti nauja rinka“, – sako A.Kašėta.

Tęsiant abiejų valstybių bendradarbiavimą, spalio viduryje į Lietuvą planuoja atvykti Indijos užsienio reikalų valstybės ministrė. Tuo metu turėtų būti paskelbta ir konkreti data, kada mūsų šalyje oficialiai bus atidaryta Indijos ambasada.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min