Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Informacinis pranešimas. Projektas „Nedelsk“ dirba efektyviai ir skaidriai

Nedelsk
Nedelsk
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vasario 10 dienos įvykiai, susiję su Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) skandalais, palietė ir platų paramos gavėjų ratą, todėl informuojame apie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vizito tikslą VšĮ „Azzara“, vykdančioje sveikatinimo projektą „Nedelsk“.

2009 metais projektas „Nedelsk“, pagal pateiktą prašymą dėl dalinio finansavimo antrinei moterų krūties vėžio prevencijai: krūtų savityros mokymams, patikrai ir viešų paskaitų apie krūties vėžį organizavimui, SAM skyrė 35 tūkst. litų. Lėšos buvo panaudotos 29 gydytojų radiologų bei mamologų atlyginimams už  darbą „Rožinio autobusėlio“  patikrų metu.
STT tirdama galimos korupcijos SAM atvejus, paėmė projekto dokumentus ataskaitas, kurios buvo pateiktos SAM.

Pareigūnus domina, kodėl  vykdomos vienodos programos skiriasi savo efektyvumu: 2009 m. SAM  prevencinei krūties vėžio programai finansuoti skyrė 4,2 mln. Lt  ir rado 140 krūties vėžio atvejų, o  per tą patį laikotarpį „Nedelsk“ projekto „Rožiniame autobusėlyje“ buvo rasta 100 įtartinų krūties vėžio atvejų. Biudžetui tai kainavo tik 35 tūkst. Lt.

 „Nedelsk“ vykdytojai bendradarbiaus su STT ir pateiks visą reikalingą informaciją ir pasidalins savo patirtimi, sukaupta per 7 veiklos metus. Nuo 2003 metų „Nedelsk“ projekte buvo patikrinta daugiau nei 60 000 moterų ir rasta apie 600 krūties vėžio įtarimų atvejų. „Nedelsk“ visada siekė ir sieks, kad mokesčių mokėtojų lėšos būtų naudojamos efektyviai ir skaidriai.  2008 m. Europos Parlamentas projektą „Nedelsk“ apdovanojo kaip mažo biudžeto – didelio poveikio (angl. „Low budget – big impact“).

Sveikatinimo projektas finansavimą iš SAM gauna jau 4 metus:  2006 metais buvo skirti 6450 Lt, 2007 m.  – 27 000 Lt, 2008 m.  -  27 000  Lt,  2009 m. – 35 000 Lt.
2009 m. Sveikatos apsaugos ministerija ligų prevencijai skyrė 17 mln. litų.

Apie projektą „Nedelsk“:

Aštuntus metus Lietuvoje vykdomas Agnės Zuokienės inicijuotas sveikatinimo projektas „Nedelsk“ skatina moteris labiau rūpintis savo sveikata. Projektas „Nedelsk“ organizuoja paskaitas, konferencijas, mokymus, sveikatos patikras, ragina moteris dalyvauti konkursuose.
Kasmet „Rožinio kaspino“ autobusėlis su mamologais, radiologais bei projekto koordinatorėmis keliauja per Lietuvą ir nemokamai konsultuoja šalies miestų bei miestelių moteris, moko jas savityros, atlieka patikras.  Aplankyta daugiau nei  450 Lietuvos miestų ir miestelių, surengta daugiau nei 200 paskaitų visuomenei. Projekte dalyvauja daugiau kaip 200 savanorių ir gerosios valios ambasadorių.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena per 10 000 moterų, kurioms buvo nustatytas krūties vėžys ir taikytas gydymas. Be to, kasmet diagnozuojama apie 1300 naujų krūties vėžio susirgimų, o mirtingumo rodikliai yra vieni didžiausių Europoje. Mažiausiai dar 5-6 tūkst. moterų serga krūties vėžiu to net nežinodamos.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min