Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ingrida Šimonytė: jei reikės, uždrausime per sieną neštis ir du pakelius cigarečių

Pasienio punktas
VSAT nuotr. / Pasienio punktas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė teigia, kad įsigaliojus lengvesnio sienos su Baltarusija kirtimo sutarčiai, kontrabandos mastai Lietuvoje neišaugs.

„Jei reikės uždrausime ir tuos du pakelius cigarečių įsinešti“, – sakė I.Šimonytė. Ministrė pridūrė, kad jos nuomone, iš tiesų tokių drastiškų sprendimų nereiks.

Anot jos, žmonėms, gavusiems penkerius metus galiojantį leidimą lengviau kirsti Lietuvos-Baltarusijos sieną, nesinorės jo greitai prarasti už muitinės režimo pažeidimus.

Primename, kad Vyriausybė netrukus ketina teikti Prezidentei Daliai Grybauskaitei Lietuvos susitarimą su Baltarusija dėl bevizio režimo kelionių pasienio zonoje. Valstybės vadovė savo ruožtu teiktų jį patvirtinti Lietuvos Seimui.

Vyriausybė tikisi, kad šis susitarimas galėtų būti jau šiemet ratifikuotas abiejų šalių parlamentų ir jau kitąmet įsigaliotų.

Pernai rudenį Lietuva ir Baltarusija pasirašė sutartį dėl bevizio režimo taikymo asmenims, gyvenantiems abiejose šalyse pasienio zonoje – ne toliau kaip per 50 kilometrų nuo sienos.

Žmonėms, gyvenantiems šioje zonoje, į kurią įeina ir Vilnius bei Gardinas, reikės gauti 20 eurų kainuojantį daugkartinį leidimą nuvykti į kaimyninės valstybės atitinkamą teritoriją.

Lietuvoje per 50 kilometrų nuo sienos su Baltarusija gyvena apie 800 tūkstančių žmonių, atitinkamoje teritorijoje Baltarusijoje yra apie 600 tūkst. gyventojų.

Dvišalis susitarimas įsigalios tik tuomet, kai jį ratifikuos Lietuvos ir Baltarusijos parlamentai.
 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min