Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 2d. 10:48 , Atnaujinta: 2021 kovo 2d. 11:00

Ingrida Šimonytė sako, kad proveržio vakcinų tiekime reikia laukti ne kovą, o nuo balandžio

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad daugiau vakcinų Lietuva gali tikėtis ne kovą, o nuo balandžio, kai į Lietuvą turėtų būti pristatyti didesni „Pfizer-BioNTech“ vakcinos kiekiai.

Antradienio rytą prezidento patarėjas Simonas Krėpšta pareiškė, kad pirmąjį ketvirtį Lietuvą iš viso turėtų pasiekti 600 tūkst. vakcinų.

BNS primena, kad, Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuva iki šiol yra gavusi 279,9 tūkst. vakcinų dozių, tai reiškia, kad vien per kovą Lietuva turėtų gauti per 320 tūkst. dozių – t. y. daugiau, nei sausį ir vasarį kartu paėmus.

Apie tai, kada galime tikėtis lūžio vakcinų tiekime, paklausta premjerė Ingrida Šimonytė buvo lakoniška: „Antrąjį ketvirtį, kada turėtų būti gautos didesnės „Pfizer“ vakcinos siuntos.

Iki „žaliojo paso“ – tolimas kelias

Europos Komisija žada per mėnesį pasiūlyti šalims narėms vadinamojo „žaliojo paso“, kurį turėtų pasiskiepiję nuo koronaviruso žmonės, tvarką.

Neturėtume kalbėti apie imuniteto pasą kaip apie kažką, kas mus ištiktų per artimiausias savaites.

„Neturėtume kalbėti apie imuniteto pasą kaip apie kažką, kas mus ištiktų per artimiausias savaites. Europos Sąjungos Vadovų Taryba dar tik principų lygmeniu aptarė šitą klausimą. Dėl techninio jo įgyvendinimo tikrai reikės nemažai padirbėti. Kiek bus poreikio tokių požymių naudojimo, ar žmogus yra vakcinuotas, persirgęs kažkokiems vidiniams dalykams, o ne judėjimams tarp skirtingų valstybių, tuo metu, kada šita idėja galės bus įgyvendinta, labai sunku pasakyti“, – teigė ministrė pirmininkė.

I.Šimonytė pridūrė, kad su privilegijomis ir galėjimu daryti daugiau dalykų, nei likę piliečiai, kurie paso neturi, ji šios idėjos susieti negalinti.

„Žaliasis pasas“, anot jos, turėtų būti paskata žmogui už pasirinkimą skiepytis, tačiau kol kas valstybė negali užtikrinti, kad pasiskiepytų visi norintys, todėl ir privilegijų žadėti neturėtų.

Dėl mišraus mokymo – sprendimai netrukus

Antradienį paklausta, kada galime tikėtis daugiau mokyklų, kur mokymas vyktų mišriu būdu, kaip sostinės Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, I.Šimonytė sakė, kad taip bus tada, kai bus įvertinta, ko reikia masiškesnei šio projekto plėtrai.

„Tokiam projektui masiškai taikyti reikia nemažai rankų ir reikia atrasti, kas tas rankas turės ir mokyklas tuo būdu galės testuoti“, – pabrėžė ji.

Kaip išplėsti testavimą, anot premjerės, bus nuspręsta netrukus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min