Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Inkilai“ mirksi tuščiai

Greičio matuoklis
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Greičio matuoklis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę pradėjo veikti kai kurie sostinės greičio matuokliai, nors savivaldybė yra nutraukusi sutartį su įtaisus prižiūrinčia bendrove „Urbico“. Policijos teigimu, liaudies „inkilais“ vadinami prietaisai mirksi tuščiai ir pažeidėjai baudžiami nebus.

15min.lt žiniomis, šiuo metu mieste veikia mažiausiai du greičio matuokliai – vienas Laisvės prospekte, kitas – pietiniame aplinkkelyje, važiuojant nuo stoties į pakalnę Belmonto link.

Savivaldybė yra nutraukusi greičio matuoklių priežiūros sutartį su bendrove „Urbico“, todėl tikina, kad įmonė prietaisus įjungė savavališkai. Gavome „Urbico“ pranešimą, kad matuokliai vėl veiks, bet priminėme, kad sutartis nutraukta ir mūsų tai nedomina, – sakė R.Ramanauskas.

„Matuokliai tai veikdavo, tai neveikdavo, būdavo išrašomos sąskaitos už neatliktus darbus, todėl sutartis nutraukta. Gavome „Urbico“ pranešimą, kad matuokliai vėl veiks, bet priminėme, kad sutartis nutraukta ir mūsų tai nedomina“, – sakė savivaldybės Saugaus miesto departamentui laikinai vadovaujantis Rimantas Ramanauskas.

Anot pašnekovo, mieste jau šiomis dienomis turi būti skelbiamas konkursas greičio matuoklių eksploatavimo paslaugoms pirkti.

„Jei įmonė veltui fiksuoja pažeidimus ir siunčia duomenis policijai, nuo to niekam ne blogiau, tačiau savivaldybė už paslaugas mokėti nesirengia“, – tikino R.Ramanauskas.

Blyksi tuščiai

Greitį viršijusių ir užfiksuotų vairuotojų baudimu užsiima policija, tačiau nutraukus greičio matuoklių priežiūros sutartį neliko juridinio pagrindo baudoms išrašyti.

„Ar iš bendrovės mes gauname duomenis, pasakyti nenorėčiau, tačiau turime savivaldybės raštą, kuris nurodo, kad sutartis nutraukta. Naudotis neoficialiai gautais duomenimis mes negalime. Vairuotojai baudžiami nebus“, – sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių patrulių rinktinės vadas Marius Putrimas.

Policijos pareigūnas nenorėjo atskleisti, kiek konkrečiai greičio matuoklių mieste veikia.

„Galiu patvirtinti, kad visi matuokliai veikia pagal numatytą susitarimą su savivaldybe. Kiek ir kur jų yra, pasakyti negalėčiau. Duomenis siunčiame policijai, todėl vairuotojams reikėtų laikytis taisyklių", – aiškino bendrovės „Urbico" direktorius Kęstutis Šimėnas.

Vadovas atsisakė komentuoti savivaldybės atstovų pareiškimus dėl sutarties nutraukimo.

„Dėl to, manau, su miesto valdžia dar kalbėsime. Dokumentų, liudijančių, kad sutartis nutraukta, nematėme", – pasakojo K.Šimėnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min