Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Inspekcija tvirtina, kad leidimas atliekų deginimo gamyklos statyboms Vilniuje yra neteisėtas ir turi būti panaikintas

Taip atrodys būsimoji Energijos iš atliekų jėgainė
„Reenergy“ vizualizacija / Taip turėtų atrodyti būsimoji Vilniaus regiono komunalinių atliekų deginimo gamykla.
Šaltinis: BNS
0
A A

Statybos inspekcija pareiškė, kad Vilniaus savivaldybė neteisėtai išdavė leidimą koncerno „Icor“ netiesiogiai valdomai įmonei „Reenergy“ statyti Vilniaus regiono komunalinių atliekų deginimo gamyklą šalia Gariūnų turgavietės.

Tyrimą atlikusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nustatė, kad bendrovei „Reenergy“ rugsėjo 26 dieną statybos leidimas išduotas pažeidžiant teisės aktus, pranešė Aplinkos ministerija.

„Vilniaus miesto savivaldybės administracija, prieš išduodama statybos leidimą, nepatikrino, ar statinio techninis projektas parengtas teisėtai, ar neprieštarauja teisės aktų reikalavimams, taip pat ar yra visi privalomi statybos leidimo išdavimui būtini dokumentai ir sąlygos“, – rašoma pranešime.

Anot ministerijos, Vilniaus visuomenės sveikatos centras turėjo patikrinti ir užtikrinti, kad regioninės komunalinių atliekų deginimo gamyklos statybos projektas atitiktų visuomenės sveikatos saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Be minėtų privalomųjų procedūrų institucijos negalėjo pritarti statinio projektui išduoti statybos leidimo.

Nurodoma, kad inspekcija ketina kreiptis į teismą, prašydama sustabdyti statybos leidimo galiojimą, kol bus priimtas teismo sprendimas dėl jo panaikinimo.

Skelbta, kad spalio pabaigoje „Reenergy“ pradėjo už 240 mln. litų statyti 50 megavatų atliekų deginimo gamyklą. 51 proc. jėgainės akcijų priklauso bendrovei „Reenergy“, o 49 proc. – bendrovei „Vilniaus šilumos tinklai“.

Vilniaus savivaldybė rugsėjo 26 dieną suteikė leidimą statyti regioninės komunalinių atliekų deginimo gamyklą Jočionių gatvėje.

Vilniaus aplinkosaugininkai anksčiau neleido statyti atliekų deginimo gamyklos, teigdami, kad tokia veikla turi būti planuojama, tinkamai įtraukiant visuomenę ir teigė, jog reikės atlikti naują poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą. Tačiau 2012 metų vasarą PAV ataskaita patvirtinta, vykdant Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min