Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Inspektoriai nugriovė nelegaliai pastatytą namą

Nelegaliai pastatyto namo griovimas
AM nuotr. / Nelegaliai pastatyto namo griovimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (toliau – Inspekcija), vykdydama teismo sprendimą, organizavo savavališkos statybos SB „Židinys“ Birelių kaime, Vilniuje, padarinių šalinimą. Nugriautas be statinio projekto ir leidimo pastatytas didesnis nei 80 kv. m ploto vieno aukšto su mansarda pastatas.

Statinys nelaikytinas sodo namu, kurio statybą leidžiantis dokumentas būtų neprivalomas.

Todėl dar 2010 m. Inspekcijos pareigūnai statytojui surašė savavališkos statybos aktą ir reikalavimą savo lėšomis pašalinti savavališkos statybos padarinius – nugriauti savavališkai pastatytą statinį ir sutvarkyti statybvietę. Neįvykdžius šio reikalavimo, Inspekcijos prašymu teismas įpareigojo statytoją savo lėšomis pašalinti savavališkos statybos padarinius.

Taip pat buvo patenkintas prašymas, atsakovui neįvykdžius teismo sprendimo per nustatytą terminą, Inspekcijai suteikti teisę nugriauti savavališkai pastatytą statinį, būtinas išlaidas išieškant iš atsakovo.

Neįvykdęs teismo sprendimo, statytojas neišvengė savavališkų veiksmų pasekmių – šios savaitės pradžioje baigus pastato griovimo darbus sutvarkyta statybvietė. Statytojui teks atlyginti ir Inspekcijos patirtas išlaidas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min