Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 balandžio 14d. 09:11

Internete – pamokos riaušininkams

Protesto mitingas sausio 16 d.
15min.lt skaitytojo Igorio Michailovo nuotr. / Sausio 16 dienos protesto mitingas Vilniuje
Virtualioje erdvėje nevaržomai platinamos instrukcijos, kurios verčia sunerimti pareigūnus, mat jose aiškinama, kaip neutralizuoti ašarinių dujų poveikį ar kaip apsunkinti policininkams darbą atpažįstant riaušių dalyvius, rašo dienraštis „Vilniaus diena“.

Dienraščio teigimu, viename neseniai vykusiame mitinge buvo dalijami lankstinukai „Protestuotojo ABC“. Juose – instrukcijos, kaip galima pasipriešinti teisėsaugai. Pateikiami praktiniai patarimai, kaip elgtis per įvairius mitingus. Bene įdomiausi patarimai – kaip elgtis, jeigu sulaikomas protesto mitinge dalyvaujantis bičiulis. Tuomet esą reikėtų pradėti rėkti „mentai už nieką sulaiko žmogų“, „mentai už nieką muša žmogų“, „mentas sadistas, mentas nusikaltėlis“.

Pasak dienraščio, nemažai tokių instrukcijų yra viename interneto tinklalapyje, kur tiksliai ir nuodugniai aprašyta, kaip pažeisti įstatymą ir likti nesučiuptam.

Žinios, kad internete galima rasti instrukcijų, kaip pasigaminti preparatų, bent iš dalies neutralizuojančių specialiųjų pajėgų prieš riaušininkus naudojamas priemones, nemaloniai nustebino Viešojo saugumo tarnybą, kuri yra specialiai paruošta tramdyti neramumus. Kaip dienraščiui teigė Viešojo saugumo tarnybos Tarptautinio bendradarbiavimo ir viešųjų ryšių departamento vadovas kapitonas Evaldas Vaitkus, lankstinukų ir publikacijų internete turiniu turėtų susidomėti Generalinė prokuratūra bei Valstybės saugumo departamentas. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min