Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Internete pasklido šauktinių sąrašai, KAM tikina, kad jie – netikri

Internete pasklido šauktinių sąrašai, KAM tikina, kad jie – netikri
15min.lt / Internete pasklido šauktinių sąrašai, KAM tikina, kad jie – netikri
Šaltinis: 15min
1
A A

Krašto apsaugos ministerija (KAM) antradienį pareiškė, kad pirmadienio vakarą internete pasklidę šauktinių sąrašai yra netikri.

„Atsižvelgdami į internete plintančius tariamus 2015 metų šauktinių sąrašus, pabrėžiame, kad bet kokie iki gegužės 13 d. skelbiami alternatyvūs sąrašai yra fiktyvūs! Pabrėžiame, kad KAM sudaryti sąrašai bus paskelbti gegužės 13 dieną interneto svetainėje http://sauktiniai.kam.lt“, – teigiama antradienį išplatintame KAM pranešime.

Pirmadienio vakarą skaitytojas 15min.lt atsiuntė nuotrauką su šauktinių sąrašu. Jame buvo nurodyti vardai, pavardės, gimimo datos, karo prievolininko kodai ir teritoriniai padaliniai.

Pirmadienį apie 21 val. skaitytojas tikrino specialių KAM puslapį ir jame rodė šauktinių vardus, pavardes, jų asmens kodus, gimimo datas ir karo prievolininkų kodus.

Jis teigė, kad pirmadienį apie 21 val. tikrino specialių KAM puslapį ir jame rodė šauktinių vardus, pavardes, jų asmens kodus, gimimo datas ir karo prievolininkų kodus. Pasak skaitytojo, visa tai truko kelias minutes.

Skaitytojas spėjo, kad galbūt vyko puslapio testavimas.

Anot KAM, sąraše bus nurodyta vardo pirmoji raidė, pavardė, gimimo data, unikalus karo prievolininko kodas, KASP teritorinis padalinys, kuriam priskirtas karo prievolininkas, ir informacija apie šaukimo eigą (bus pildoma atnaujinant šaukimo sąrašą).

„Internete plintantis sąrašas yra fiktyvus, neegzistuojančių asmenų sąrašas, sudarytas svetainės testavimo metu ir kurį laiką prieinamas internete. Jokių sąsajų su tikruoju sąrašu jis neturi“, – teigiama KAM pranešime.
Nuotr. iš interneto/Internete plintantis sąrašas
sNuotr. iš interneto/Internete plintantis sąrašas

Sąrašų informacinę sistemą kūrusi UAB „Fresh media“ puslapio apkrovų ir veikimo testavimo tikslais automatiniu būdu tiesiog sugeneravo atsitiktines vardų ir pavardžių poras iš vardadienių duomenų bazės, o pavardės iš pavardes.lki.lt/

UAB „Fresh media“ direktorius Mindaugas Tautkus, „šie sąrašai neturi nieko bendro nei su Lietuvos kariuomenės šauktiniais, nei su jokiais kitais Lietuvos Respublikos piliečiais. Tai yra atsitiktinės vardo ir pavardės kombinacijos, kurios buvo reikalingos tam, kad patikrintume, kaip veikia sistema, turinti beveik 50 000 įrašų. Šauktinių duomenys yra saugūs ir testavimo tikslais naudoti nebuvo. Juos į sauktiniai.kam.lt sistemą Krašto ministerijos darbuotojai patalpins gegužės 13 dieną, kaip ir buvo skelbta.“

KAM pirmadienį baigti sudaryti šauktinių sąrašai. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pranešė, kad į juos įtraukti 36 tūkst. 825 jaunuoliai nuo 19 iki 26 metų.

Šiemet į kariuomenę devynių mėnesių mokymams ketinama pakviesti 3 tūkst. šauktinių, įskaitant savanorius, kurių užsirašė per tūkstantį.

Informacija apie asmenis, kurie gavo šaukimo lapelius, bet neprisistatė į skyrius, bus perduota Policijos departamentui, šių jaunuolių, anot ministro Juozo Oleko,  „laukia ir baudžiamoji, ir administracinė atsakomybė“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min