Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 3d. 19:56

Internetinių kursų milžinas „Coursera“ lietuviams dovanoja nemokamą mokslą: kvietimus dalija UŽT

Iki rugsėjo pabaigos lietuviai gali kreiptis į Užimtumo tarnybą (UŽT) ir sulaukti kvietimo nemokamai prisijungti prie internetinių kursų „Coursera“ platformos. Skelbiama, kad tinklalapyje galima rinktis iš 4 tūkstančių įvairių kursų, o pabaigus bent vieną – sulauksite ir nemokamo sertifikato. UŽT teigia, kad „Courseros“ dovana galima pasinaudoti iki šių metų pabaigos. Tiesa, kvietimų skaičius ribotas – 50 000. Dalis jų jau išdalyti.

Pasak UŽT Komunikacijos skyriaus vadovo Liudo Dapkaus, „Coursera“ šią akciją skelbia siekdama padėti atsigauti po koronaviruso neigiamos įtakos – savo paslaugas ji pasiūlė ne tik lietuviams, tačiau ir latviams, estams.

„Šiais metais „Coursera“ nutarė, kad reikėtų padėti Baltijos šalims. Lietuva nebuvo išskirtinė. Jie kreipėsi į šalių vyriausybes ir pasiūlė žmonėms, ieškantiems darbo, padėti atrasti ne išmokas, bet tapti kažkuo kitu. (...) Kadangi šiais laikais daugybė žmonių netenka darbo arba iš jo išeina savanoriškai, nes nori kažką kitą veikti, tai yra fantastiška galimybė. Faktiškai kiekvienas, norintis išmokti persiprofiliuoti ir gauti sertifikatą, ir gyvenantis Lietuvoje, gali tai padaryti“, – pasakoja jis.

L.Tubio/15min nuotr./Liudas Dapkus
L.Tubio/15min nuotr./Liudas Dapkus

Anot L.Dapkaus sistema veikia taip: lietuvis, nepriklausomai nuo savo socialinio statuso, gali rašyti el.laišką į coursera.mokymai@uzt.lt ir po kurio laiko gauti kvietimą prisijungti prie platformos.

Priėmus kvietimą pagrindiniame puslapyje rasis užrašas „Lithuanian Employment Service on Coursera“.

L.Tubio/15min nuotr./„Courseros“ pasveikinimas prisijungus prie UŽT kuruojamos projekto
L.Tubio/15min nuotr./„Courseros“ pasveikinimas prisijungus prie UŽT kuruojamos projekto

Tuomet galima pradėti registruotis į kursus. L.Dapkus teigia, kad vienas žmogus gali mokytis daugybę kursų – svarbu juos pabaigti iki šių metų. Atlikęs visas užduotis, gali gauti sertifikatą. Už jį, kaip ir už kursus, mokėti nereikia, nors įprastai suma siekia nuo beveik 50 dolerių.

Ką galima išmokti „Courseroje“? Anot UŽT atstovo, platformoje yra virš 4 000 kursų. Galima mokytis kalbų, filosofijos, istorijos, fotografijos, žurnalistikos, informacinių technologijų ir kito mokslo. Kursus rengia žinomiausi pasaulio universitetai bei kompanijos – Google, IBM, Jeilio, Diuko, Prinstono, Niujorko, Londono ir kiti universitetai.

L.Dapkaus teigimu, populiariausi iki šiol lietuvių pasirinkti kursai yra programavimo pradmenys, korektiškas elektroninių laiškų siuntimas, asmeninio tobulėjimo ir patarimų, kaip mokytis, kursai.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Užimtumo tarnyba
Arno Strumilos / 15min nuotr./Užimtumo tarnyba

Kaip Lietuvos darbdaviai žiūri į nuotoliniu būdu gautus įgūdžius, L.Dapkus pasakyti negalėjo. Tiesa, pažymėjo, kad, pavyzdžiui aptarnaujantis tinklo programuotojas, baigęs vien internetinį kursą esą galėtų ir darbą gauti.

UŽT atstovo teigimu, visas išlaidas už kursus ir sertifikatus dengia „Coursera“, tai mokesčių mokėtojams nieko nekainuoja. Vienintelės išlaidos, L.Dapkaus teigimu, kurias patyrė tarnyba, skirtos žmogiškiesiems ištekliams, dalijantiems pakvietimus į internetinę platformą.

Iš viso UŽT teigia galintys išdalyti 50 000 kvietimų. Virš 14 000 licencijų jau išdalyta. Registruotis gauti pakvietimui galima iki rugsėjo 30 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min