Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Interpeliaciją A.Šemetai parengę socdemai nesupranta finansų – premjeras A.Kubilius

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
A A

Už šalies ekonomines ir finansines bėdas atsakomybę finansų ministrui Algirdui Šemetai verčiantys socialdemokratai patys nesupranta finansų srities.

Taip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis premjeras Andrius Kubilius antradienį komentavo socialdemokratų parengtą interpeliaciją finansų ministrui.

„Interpeliacija parodo didžiausią socialdemokratų problemą, kad valstybės finansuose jie iš viso neturi gilesnio supratimo, neįsiklauso į ekspertų nuomones ir todėl priekaištai finansų ministrui, kurie dabar daromi, yra visiškai nepagrįsti“, – žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Konservatorius pareiškė, kad socdemai turėtų susirūpinti savo partija, nes interpeliacija esą rodo, kad „partijai vadovauja Vytenis Andriukaitis (V.Andriukaitis rengė interpeliacijos tekstą – BNS), o ne Algirdas Butkevičius“.

 

Anot jo, Tarptautinis valiutos fondas, Europos Komisija, kitos tarptautinės finansų institucijos ne kartą gerai įvertino dabartinės Vyriausybės finansų politiką.

„Turėjau progą vakar ir užvakar pasikalbėti su Latvijos ir Estijos premjerais, jų veiksmai šiandieninėmis aplinkybėmis yra lygiai tokie patys“, – tikino A.Kubilius.

Konservatorius pareiškė, kad socdemai turėtų susirūpinti savo partija, nes interpeliacija esą rodo, kad „partijai vadovauja Vytenis Andriukaitis (V.Andriukaitis rengė interpeliacijos tekstą – BNS), o ne Algirdas Butkevičius“.

„Tiesiog dar kartą turėsime progų paaiškinti socialdemokratams, svarstant šią interpeliaciją, kad tokia partija, kaip socialdemokratų, apie valstybės finansus turėtų turėti gilesnį požiūrį. Matyt, teks juos supažindinti ir su Tarptautinio valiutos fondo analize, ir su kitų institucijų analize, kodėl Baltijos valstybėse kyla tokios problemos, ką turėjo daryti ankstesnės vyriausybės, kad tos problemos būtų mažesnės ir kokių veiksmų turi imtis dabartinės vyriausybės“, – sakė A.Kubilius.

Jis tvirtino esąs ramus, kad jo vadovaujamas ministrų kabinetas daro, ką reikia.

„A.Šemeta yra aukštos kvalifikacijos profesionalas, kurių seniai tarp Finansų ministerijos vadovų nebuvo“, – tikino premjeras.

Jis vylėsi, kad tai supras ir koalicijos partneriai.

Socialdemokratai antradienį surinko 34 parlamentarų parašus po interpeliacija A.Šemetai. Dokumento tekstas ir parašai įteikti Seimo pirmininkui Arūnui Valinskui.

Interpeliaciją be jos iniciatorių socialdemokratų parėmė opozicijai priklausantys „darbiečiai“ bei „tvarkiečiai“.

Interpeliacijos projekte klausiama, kodėl finansų ministras esą nekreipė dėmesio į perspėjimus, kad radikali mokesčių reforma neduos efekto, padidins mokesčių slėpimo tikimybę, iššauks bedarbystės padidėjimą bei socialinius neramumus.

„Vyriausybė, savo veiksmais, padarytais gruodį (jei jų nepakoreguos) per metus Lietuvos ekonomikai, tikėtina, padarys maždaug 5 milijardų litų žalą“, – rašoma interpeliacijos tekste.

Pasak socialdemokratų, centro-dešiniųjų Vyriausybės parengtos reformos ne tik nepagerino, bet ir pablogino situaciją Lietuvoje. Anot jų, jei 2008 gruodį įgyvendintos mokesčių politikos reformos nebūtų, šiandien situacija esą būtų daug geresnė.

Socialdemokratai A.Šemetą taip pat kaltina tuo, kad rengiant patobulintą 2009 metų biudžetą nebuvo suteiktas protingas terminas gyventojams ir juridiniams asmenims pasirengti mokesčių reformai.

A.Šemeta bus pirmasis ministras, kuriam interpeliaciją svarsto šios kadencijos Seimas.

Gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per 2 savaites perduoti Seimo pirmininkui raštišką atsakymą, kurį parlamentas, apsvarstęs posėdyje, sudaro redakcinę komisiją nutarimo projektui dėl interpeliacijos parengti. Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte turi būti pareikštas Seimo pritarimas arba nepritarimas ministro atsakymui.

Jei nutarimo projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareiškiamas nepasitikėjimas, toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Jeigu toks nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti.

Seimo nariai negali vienos sesijos metu pakartotinai pateikti interpeliacijos tam pačiam Vyriausybės nariui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min