Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 14d. 06:26

Interpeliacija Vyteniui Andriukaičiui – viešųjų ryšių akcija?

Vytenis Andriukaitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytenis Andriukaitis

„Kas iš to, kad Liberalų sąjūdis (LS) surinko parašus? Jei valdančioji koalicija jo neaukoja, tai čia yra tuščias oro virpinimas“, – apie rengiamą interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui mano politologas Vytautas Dumbliauskas. Tuo metu parlamentarai frakcijose nesutaria, ar V. Andriukaičiui reikia apleisti ministro kabinetą.

Opozicijoje nuomonės skirtingos

Trečiadienį skelbta, kad, inicijuodami interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui V. Andriukaičiui, liberalai tikisi sulaukti palaikymo iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), „Drąsos kelio“ frakcijų bei kvies prisijungti valdančiosios daugumos parlamentarus. Tačiau jau dabar matyti, kad nei „Drąsos kelio“, nei TS-LKD frakcijoje nėra vieningos nuomonės dėl V. Andriukaičio atstatydinimo.

„Aš manau, kad jis yra teisingas žmogus, interpeliacijos nepalaikysiu, – sako „Drąsos kelio“ atstovas Jonas Varkala.  – Mano nuomone, jo žingsniai yra geri, jis elgiasi kaip socdemas“.

Savo ruožtu kitas parlamentaras – „drąsuolis“ Valdas Vasiliauskas priduria, kad kol kas „Drąsos kelias“ šiuo klausimu susilaiko. „Neturime griežtos drausmės frakcijoje. Jei kas palaikys [interpeliaciją], tai nebus tragedija ir nebausim to nario. Bet priėmėme sprendimą susilaikyti, lauksim ministro atsakymų“, – LRT.lt komentavo parlamentaras.

Nėra vieningos nuomonės ir TS-LKD frakcijoje. Irena Degutienė portalui LRT.lt teigė, kad kai kurie frakcijos nariai padėjo parašą po interpeliacijos tekstu. Pati I. Degutienė tvirtina po interpeliacija nepasirašiusi, esą yra daug klausimų, kuriuos reikėtų užduoti sveikatos apsaugos ministrui – galbūt visiškai kitokių nei tie, kurie pateikti interpeliacijos tekste.

„Lauksime frakcijos susitikimo antradienį su pačiu V. Andriukaičiu. Mes su juo šnekėsimės frakcijos posėdyje, o ministras turės progą atsakyti į pateikiamus klausimus“, – tvirtina I. Degutienė.

A. Butkevičius: būtų nekorektiška, jei DP pasisakytų už

Tuo metu valdančių koalicijoje esantys „tvarkiečiai“ veikiausiai palaikys V. Andriukaitį.

„Tikrai nepalaikau interpeliacijos. Manau, kad jo siekiai ir tikslai yra teisingi. <...> Žinoma, su kai kuriais jo pasisakymais kartais nesutinku. Ne visada žmogus pasako taip, kaip norėtų, galbūt kartais ir kitas supranta savaip. Tai nėra pagrindas atstatydinti ministrą, kuris, mano manymu, siekia teisingų ir gerų tikslų. Manau, kad frakcijoje vyraus tokia nuomonė, kokią dėstau aš“, – įsitikinęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Valentinas Mazuronis.

Savo ruožtu Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Uspaskichas yra teigęs, kad jo netenkina V. Andriukaičio užmojai prieš privačią mediciną.

„Frakcijoje kalbėjome, kad nepritartume tokiems dalykams. Vytenis turi nelabai gerą bruožą nepripažinti kitų nuomones, nediskutuoti. Matyt, tai jam pakišo koją. Jei vienas ar kitas veiksmas neatitiks mūsų partijos lūkesčių, gana griežtai žiūrėsime į interpeliaciją“, – LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė parlamentaras.

Tuo metu Ministras Pirmininkas ketvirtadienį teigė, kad „būtų nekorektiška, jei Seimo Darbo partijos frakcija pasisakytų už interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui.

„Tauta palaiko V. Andriukaitį“

Politologas, Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas V. Dumbliauskas sako, kad „jei koalicija neaukoja ministro, tuomet tai tėra tuščias oro virpinimas.“

„Kas iš to, kad LS surinko parašus? Seimo dauguma turės nuspręsti, ar tenkina atsakymai. Manau, čia yra liberalų viešųjų ryšių žaidimas. Gal jis padarė klaidų, užkabino daug interesų sveikatos apsaugoje. Yra dideli interesai, pinigai ir V. Andriukaičiui lengva nebus.

Man atrodo, kad tauta V. Andriukaitį palaiko, žmonės nepatenkinti esama sistema. Eilės, siuntimai pas gydytojus... gali spėti numirti, kol pasieksi gydytoją. Tai jei jis žmonėms kažką žada, tai jie jį palaikys“, – svarsto politologas.

MRU docentas mano, kad ir valdančioji koalicija turėtų remti sveikatos apsaugos ministrą. „Vis tiek turi būti derybos tarp koalicijos partnerių. Socdemai turi tiesiai šviesiai sakyti, kad jei nerems jų ministro, tai jie taip pat kažko nerems“, – sako V. Dumbliauskas.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min