TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Įpusėjus metams dalis Seimo komitetų išleido visus komandiruočių pinigus

Šaltinis: BNS
0
A A

Kai kurie parlamento komitetai ir nuolatinės Seimo delegacijos per pusę metų išleido visus komandiruotėms skirtus pinigus.

Iki liepos 1-osios metų biudžetą buvo išsėmę Ekonomikos, Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetai, pinigų nebeturi Audito komitetas, o Užsienio reikalų komitetas (URK) baigia juos išleisti.

Visiems komitetams, išskyrus URK ir Europos reikalų komitetui (ERK), metams buvo skirta 15–20 tūkst. litų. URK ir ERK komandiruotėms gavo po 60 tūkst. litų.

URK iki birželio 1-osios buvo panaudojęs 80 proc. suplanuotų lėšų arba 48 tūkst. litų. Didžiąją dalį – 75 proc. – metinių lėšų panaudojo Biudžeto ir finansų, Europos reikalų, Socialinių reikalų ir darbo komitetai.

Ekonomikos komiteto pirmininkas Dainius Budrys BNS sakė, kad šiemet jų komitetui komandiruočių biudžetas buvo smarkiai sumažintas. Be to, pusė jo „suvalgė“ viena išvyka.

„Priverstinai Seimo pirmininkės reikalavimu net keturi komiteto nariai vyko į Briuselį dėl energetinių klausimų. Tai kainavo daugiau kaip 10 tūkst. litų. Tikėjausi, kad šios išlaidos bus padengtos iš rezervo lėšų, bet grįžus paaiškėjo, kad nebus“, – aiškino D.Budrys.

Jis teigė, kad vykdami į komandiruotes komiteto nariai stengiasi taupyti – renkasi pigesnį keliavimo būdą, pigesnius viešbučius. Pavyzdžiui, į forumą Sankt Peterburge vykta traukiniu, į Lenkiją D.Budrys keliavo automobiliu.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto vadovas Vytautas Kurpuvesas BNS teigė, kad komandiruotėms skiriama nepakankamai pinigų.

„Metų pradžia buvo labai intensyvi, o dabar pusę metų sėdėsime Lietuvoje“, – sakė jis.

Anot parlamentaro, komitetas palaiko glaudžius santykius su kolegomis Lenkijoje ir Čekijoje, vyko atsakomųjų vizitų, be to, reikėjo aplankyti kelis Europos Sąjungos (ES) organizuotus renginius.

Iki birželio 1-osios visas lėšas taip pat buvo išleidusi Seimo delegacija Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros valstybių Parlamentinėje Asamblėjoje (PA). Seimo delegacija Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos PA metų biudžetą net viršijo – vietoj 25 tūkst. litų komandiruotėms išleido 26,1 tūkst. litų.

Sparčiai tuštėjančio komandiruočių biudžeto problemą jau svarstė Seimo valdyba. Pasak Seimo vicepirmininko Algio Čapliko, iš kolegos Algio Kašėtos perėmusio komandiruočių išlaidų kuravimą, komitetai gaus susiveržti diržus.

„Komitetai, kurie viršijo ar tuoj viršys biudžetus, turės labai stipriai pagrįsti, kad komandiruotės būtinos. Akivaizdu, kad kai kurie jų neteisingai planavo komandiruotes“, – BNS sakė A.Čaplikas.

Būtinoms kelionių išlaidoms padengti bus mokama iš rezervo lėšų. Jame numatyta 90 tūkst. litų, kol kas teišleista penktadalis.

Šiemet Seimo narių komandiruotėms suplanuota išleisti 1,25 mln. litų. Iki birželio 1-osios panaudoti 607 tūkst. litų.

Kai kurie komitetai ir delegacijos net nepradėjo leisti šių pinigų. Tarp tokių – delegacija Frankofonijos PA, delegacija Europos Tarybos PA, delegacija Lietuvos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjoje, delegacija Vakarų Europos Sąjungos Asamblėjoje, Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Anot A.Čapliko, kitąmet komandiruočių biudžetą greičiausiai teks didinti, nes bus daugiau išvykų, susijusių su Lietuvos pirmininkavimu ES 2013 metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Seimas Pinigai

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min