Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 15, 18:04

Irako delegacija su VRM aptarė neteisėtos migracijos suvaldymo klausimus

Trečiadienį Vilniuje lankėsi Irako vyriausybinė delegacija, su Lietuvos vidaus reikalų ministerijos (VRM) atstovais aptarusi Baltarusijos režimo sukeltos migracijos krizės suvaldymo klausimus bei galimybės neteisėtai į Lietuvą patekusius irakiečius sparčiau grąžinti į jų kilmės šalį.
Spygliuota viela atitverta Valstybinė siena siena su Baltarusija Raigardo slėnyje (Druskininkų sav.)
Spygliuota viela atitverta Valstybinė siena siena su Baltarusija Raigardo slėnyje (Druskininkų sav.) / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Vertiname Irako vyriausybės bendradarbiavimą išduodant dokumentus norintiems grįžti Irako piliečiams bei suvaldant neteisėtos migracijos srautą. Akivaizdu, jog sustabdyti skrydžiai iš Irako į Minską stipriai prisidėjo prie to, jog šiuo metu tarp atvykstančių neteisėtų migrantų Irako piliečių nebėra“, – VRM pranešime cituojamas viceministras Arnoldas Abramavičius.

VRM duomenimis, Lietuvoje apgyvendinimo vietose yra apie 1700 Irako piliečių, apie 800 jau grįžo į kilmės šalį.

Pasak Irako delegacijos atstovų, šiuo metu pagrindinis tikslas – stiprinti bendradarbiavimą, keitimąsi informacija ir toliau vykdyti neteisėtos migracijos prevencijos veiksmus. Susitikimo dalyviai taip pat pabrėžė būtinybę stiprinti priemones kovai su prekybą žmonėmis ir jų neteisėtu gabenimu.

Siekiant paskatinti migrantų savanorišką grįžimą nutarta 1000 eurų išmoką savanoriškai išvykstantiems pratęsti iki rugsėjo 22 dienos.

Šiuo metu galimybę grįžti savo noru svarsto 32 užsieniečiai.

Pernai į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai pateko apie 4,2 tūkst. migrantų, daugiausiai jų buvo iš Artimųjų Rytų bei Afrikos šalių. Daugelis atvykėlių buvo apgyvendinti stovyklose, jų judėjimas ribotas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min