Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 25d. 13:54

Įregistruotas referendumo dėl VAE koordinatorius

Visagino atominė elektrinė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Visagino atominė elektrinė

Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo referendumo „Dėl atominės elektrinės statybos“ Seimo narių iniciatyvinės grupę ir jos koordinatorių Krikščionių partijos frakcijos seniūną Vidmantą Žiemelį, kurį parėmė Socialdemokratų, Darbo, Tvarkos ir Teisingumo partijų frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės Seime lyderiai.

Seime paskelbtą referendumą „Dėl atominės elektrinės statybos“ inicijavo Krikščionių partijos frakcija, o jos seniūnas surinko reikalingą skaičių Seimo narių parašų. Šią Tautos gyvenimui svarbią iniciatyvą nuosekliai rėmė  opozicinės partijos ir kai kurie valdančiųjų frakcijų atstovai.

Referendumo iniciatyvinė grupė veiks kaip savarankiškas politinės kampanijos dalyvis. Referendumo agitacijos išlaidos (jei tokios bus) galės būti apmokamos tik iš specialios banko sąskaitos, kuriai paaukoti lėšas turi teisę tik fiziniai asmenys tokia pat tvarka, kaip ir Seimo rinkimų kampanijai.

Referendumo koordinatorius „krikščionis“  Vidmantas Žiemelis apgailestauja dėl kai kurių politikų pradėto negarbingo piliečių klaidinimo ir paskelbto svarbaus referendumo menkinimo, esą Vyriausybei jau apsisprendus statyti VAE, Tautos balsas tariamai nereikšmingas.

Patariamasis referendumas nuo privalomojo (dėl svarbiausių Konstitucijos nuostatų keitimo) skiriasi sprendžiamais klausimais, o ne Tautos valios teisine galia. „Nors Atominės elektrinės klausimu referendumas nėra privalomas, bet jį Seimo sprendimu surengus, politinė valdžia bus įpareigota vykdyti Tautos tiesiogiai per referendumą pareikštą valią“, – tvirtina Krikščionių partijos frakcijos seniūnas. Apie referendumo svarbą liepos 16 dieną priminė ir Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, teigdamas, jog   „referendumas turės labai galingus teisnius įpareigojimus, kadangi čia yra tautos pasisakymas“.

Krikščionių partijos pirmininkas, ekspremjeras Gediminas Vagnorius ragina referendumo oponentus laikytis Konstitucijos ir nemenkinti joje Tautai suteiktos aukščiausios suverenios galios. Jo teigimu, per įvykusį referendumą Tautos tiesiogiai pareikšta valia sukeltų ne tik teisinius, bet ir politinius padarinius – jei nebus pritarta VAE statybai, naujai išrinktas Seimas privalės pakeisti atitinkamus įstatymus, nebent valstybė išsuktų iš demokratijos kelio. „Kai kurių valdančiųjų politikų pasisakymai, jog esą neprivalu bus vykdyti referendume Tautos tiesiogiai priimto sprendimo, tolygūs teigimui, jog po Seimo rinkimų dabartinė Vyriausybė gali nepaklusti Tautos valiai užleisti politinę valdžią naujajai Seimo daugumai“, – tvirtina Krikščionių partijos lyderis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min