Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 16d. 15:25 , atnaujinta: 2012 spalio 16d. 16:13

Irena Degutienė: būtų korektiška, jei galutinį sprendimą dėl referendumo dėl naujos atominės elektrinės priimtų naujasis Seimas

Irena Degutienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Irena Degutienė

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė su parlamento frakcijų vadovais ir atstovais aptarė parlamento darbą iki šio Seimo kadencijos pabaigos ir galimybes įvertinti referendume dėl naujos atominės elektrinės statybos išreikštą valią.

Seimo Pirmininkės ir seniūnų pasitarime pritarta nuostatai, kad galutinį sprendimą dėl Lietuvos piliečių per patariamąjį referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos išreikštos valios turėtų priimti jau naujos kadencijos Seimas.

Referendumo įstatymas numato, kad „tuo atveju, kai konsultaciniame (patariamajame) referendume dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių ir konkretaus sprendimo priėmimui pritarė ne mažiau kaip pusė jame dalyvavusių piliečių, sprendimas yra laikomas priimtu. Klausimas dėl šio referendumo sprendimo įgyvendinimo ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo jo paskelbimo turi būti svarstomas Seime Seimo statuto nustatyta tvarka.“

„Šios kadencijos Seimo nariai ar narių grupė gali inicijuoti ar registruoti teisės aktus arba rengti diskusiją dėl šio klausimo, tačiau būtų korektiška, jei galutinį klausimo sprendimą priimtų jau naujos kadencijos Seimas, kuris į pirmąjį plenarinį posėdį turėtų susirinkti lapkričio viduryje“, – pranešime spaudai sakė I.Degutienė.

Referendumo iniciatorius Vidmantas Žiemelis sako jau ruošiantis įstatymų projektus, reikalingus šiam referendumui įgyvendinti.

„Yra keli keliai. Galima nutarimo projektu, o galima ir įstatymų aktais, tai yra pripažįstant įstatymų aktus, kurie buvo priimti dėl atominės elektrinės statybų, negaliojančiais. Be abejonės galimas tik dokumentų paruošimas, nes svarstymas realiai dėl laiko stokos gali nevykti ir sprendimas turi būti priimtas naujo Seimo. Tačiau sprendimas yra aiškus: elektrinė neturi būti statoma“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min