Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 29d. 14:36

Irena Degutienė: į Sausio 13-osios minėjimą kviečiami visi parlamentarai

Irena Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Irena Degutienė

Sausio 13-ąją į Laisvės gynėjų dienos minėjimą Seime kviečiami dalyvauti visi parlamentarai, tik jie bus pasodinti kitose vietose, nusprendė parlamento vadovybė.

Taip apsispręsta apsvarsčius kai kurių frakcijų pasipiktinimą dėl įvestų kvotų dalyvauti minėjime.

„Visi Seimo nariai, Vyriausybės nariai, taip, kaip ir visi svečiai, kviečiami į visus Sausio 13-osios 20-mečio minėjimo renginius, kurie prasideda jau sausio 8 dieną. Tačiau visa problema iškyla dėl dalyvavimo fiziškai Kovo 11-osios salėje“, – po Seimo valdybos posėdžio BNS sakė Seimo pirmininkė I.Degutienė.

„Istorinėje Kovo 11-osios salėje parteryje sėdės žuvusiųjų artimieji, o ne Seimo nariai, kaip būdavo. Seimo nariai galės būti didžiojoje salėje – visi, kiek netelpa į tą salę. Kvotos buvo pasiūlytos klausiant, kas fiziškai galėtų dalyvauti ir kiek iš vienos ar kitos frakcijos būtų Kovo 11-osios salėje“, – teigė parlamento vadovė.

Parlamento vadovė pabrėžė, kad per iškilmingą minėjimą norima pagrindinį dėmesį ir pagarbą skirti žuvusiųjų per Sausio įvykius artimiesiems.

Pasak jos, stebėti iškilmingo minėjimo transliaciją bus galima visuose Seimo rūmuose ir Nepriklausomybės aikštėje per ekranus.

„Taigi visi kviečiami žmonės – ne tik Seimo nariai, Vyriausybės nariai, bet ir visi norintieji iš visos Lietuvos. Tie, kas nori atvykti ir gali. Tik natūralu, kad ne visi galės būti Kovo 11-osios salėje, nes ten yra tik 540 vietų“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis BNS sakė, kad toks variantas jam atrodo tinkamas.

„Tai skaudi Lietuvai data, kita vertus, tai ir pergalės data. Ji pasiekta visų ar daugumos Lietuvos piliečių, todėl į minėjimą kviesti tik dalį, o kitų – ne, atrodė, kad nelogiška“, – tvirtino politikas.

Prieš Kalėdas Seimo pirmininkė I.Degutienė raštu kreipėsi į parlamento frakcijų seniūnus, prašydama nurodyti pavardes Seimo narių, kurie atstovaus frakcijai dalyvaudami iškilmingame 20-mečio minėjime Seimo Kovo 11-osios salėje.

Kvotos frakcijoms padalytos pagal jų dydį. Daugiausia – dešimt – salėje galėtų būti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovų. Socialdemokratams teko šešios vietos, „tvarkiečiams“ – keturios, Darbo partijos, Jungtinės, Krikščionių partijos ir Liberalų sąjūdžio frakcijoms – po tris, Mišriai Seimo narių grupei – dvi.

Toks sprendimas motyvuotas tuo, kad minint Sausio 13-osios dvidešimtmetį, norima ypatingą dėmesį parodyti Sausio 13-ąją žuvusiųjų artimiesiems, nukentėjusiesiems, parlamento rūmų gynėjams – visiems, kurie aktyviai ir pasiaukojamai gynė Lietuvos valstybingumą ir laisvę.

„Deja, šioje Seimo salėje negalės tilpti visi, kuriuos norėtume pakviesti. (...) Nėra galimybės, kad  tilptų ir visi šios kadencijos Seimo nariai, todėl pasiūlyta Seimo salėje vyksiančiame minėjime dalyvauti Seimo valdybos nariams ir frakcijų atstovams“, – rašoma I.Degutienės rašte.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje.

Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant TV bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo keturiolika, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors kariškiams pavyko užimti TV bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min