Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 05, 15:24

Irena Degutienė: iniciatyvos balais vertinti tautos atstovus – perspėjimo signalas Seimo nariams

Seimo pirmininkė Irena Degutienė skeptiškai vertina grupės piliečių siūlomą iniciatyvą balais vertinti Seimo narių darbą ir nepažangiuosius atšaukti – tokios sistemos nėra jokioje Europos valstybėje.
Irena Degutienė
Irena Degutienė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 1 Irena Degutienė

Tačiau parlamento vadovė sako, jog tokios iniciatyvos – perspėjimas Seimo nariams, jog visuomenė nėra patenkinta jų darbu, ir metas padaryti atitinkamas išvadas.

„Tai yra tam tikras signalas kiekvienam turbūt Seimo nariui, jog piliečiai nepatenkinti jau šiandien, ir kad reikia padaryti išvadas iš to. Bet norint įgyvendinti tą piliečių norą, reiktų keisti visą sistemą“, – žurnalistams trečiadienį sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

„Kad kyla iniciatyvos, visiškai suprantama, kadangi Seimas visuomenės akyse pasitikėjimo neturi. Žmonės mato įvairių parlamentarų, keistai besielgiančių Seime, ir kyla iniciatyva, kad nelaukiant kitų rinkimų, kada gali išreikšti savo pilietinę valią, viduryje kadencijos kažkaip pakeisti. Bet tokios praktikos aš jokioje Europos, o gal ir pasaulio, valstybėj, nežinau“, – kalbėjo parlamento vadovė.  

Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė irgi skeptiškai vertino galimybes įtvirtinti sistemą, kuri leistų atšaukti „nepažangius“ parlamentarus, tačiau idėją vertinti parlamentarų darbą sakė turint racijos.

„Manau, kad tai nėra realu, nes tada prasidėtų lenktyniavimas – kas daugiau įregistruos, nesvarbu, sąmoningos, nesąmoningos tos pataisos. Bet kad lankomumas būtų vertinamas, patys rinkėjai gautų informaciją apie savo rinktą Seimo narį, kaip jis elgiasi – pati mintis gal ir gera. Bet pasiūlymas neišbaigtas, ir tokį priėmę turėtume tik betikslę konkurenciją, norą pasirodyt, kuo garsiau kalbėt, svarbu, kad būtų pliusiukas uždėtas“, – žurnalistams sakė V.Baltraitienė.

Grupė piliečių siūlo priimti įstatymą, kad pagal atskirus kriterijus būtų vertinamas Seimo nario darbas, o nesurinkusiems reikiamo balų skaičiaus būtų užkirstas kelias dalyvauti kituose rinkimuose.

Pataisų iniciatoriai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) su prašymu įregistruoti iniciatyvinę grupę piliečių įstatymų leidybos iniciatyvai įgyvendinti.

Savo parengtu Seimo narių darbo vertinimo įstatymo projektu iniciatoriai siūlo parlamentaro darbo kokybę apskaičiuoti pagal matematinę formulę.

Baigęs kadenciją parlamentaras artimiausius penkerius metus negalėtų kandidatuoti jokiuose rinkimuose, jei jo sukaupta balų suma būtų mažesnė nei šeši.

Parlamentaro darbo kokybės vertinimo balą sudarytų statistiniai lankomumo, pateiktų ir priimtų teisės aktų bei pataisų statistiniai rodikliai. Atitinkamai parlamentaras prarastų balus perėjęs į kitą frakciją, jei būtų taisomos jo anksčiau inicijuotos ir priimtos pataisos.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min