Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Irena Degutienė: nesuprantu, kodėl atleisti du patys svarbiausi FNTT pareigūnai

Irena Degutienė
Tomo Lukšio/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė kartoja neturinti jokios informacijos iš Valstybės saugumo departamento (VSD), kuri leistų abejoti buvusių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų galimybėmis eiti pareigas, ir sako nesuprantanti jų atleidimo motyvų.

„Man pačiai labai daug klaustukų, tiek kiek iš žiniasklaidos matau, nelabai suprantu, kodėl atleisti du patys svarbiausi FNTT pareigūnai, ypač tuo metu, kai FNTT tikrai labai gerai dirba“, – penktadienį žurnalistams Seime sakė I.Degutienė.

Parlamento vadovė tvirtino tikinti, kad daugiau aiškumo šioje istorijoje atsiras ją pradėjus nagrinėti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) bei Antikorupcijos komisijai.

„Dar kartą noriu pasakyti, nei ministras pirmininkas, nei aš jokios informacijos nesame gavę. Tiek turiu, kiek žinau iš žiniasklaidos, todėl tie Seimo komitetai, kurie atsakingi, pradėjo savo darbą. NSGK – jau šią savaitę, Antikorupcijos komisija rinksis kitą savaitę, ir manau, kad šitos institucijos daugiau mums informacijos suteiks, nei nieko nesuteikęs VSD“, – sakė Seimo pirmininkė.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis antradienį panaikino FNTT direktoriaus Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado leidimus dirbti su slapta informacija, o trečiadienį juos atleido iš pareigų. Ministras sakė, kad leidimą dirbti su slapta informacija panaikino gavęs Valstybės saugumo departamento (VSD) teikimą.

Buvę FNTT vadovai sprendimą dėl atleidimo skundžia teismui.

R.Palaitis praėjusią savaitę pareiškė nepasitikįs ir V.Gailiumi, ir V.Giržadu. Iš pradžių nepasitikėjimas pareikštas V.Giržadui, nes jo pakartotinio tyrimo poligrafu, arba vadinamuoju melo detektoriumi, rezultatai buvę jam nepalankūs. FNTT direktoriumi V.Gailiumi nepasitikėjimas pareikštas, kai šis nepaisydamas ministro pozicijos pareiškė paramą savo pavaduotojui.

Abu pareigūnai dar anksčiau tikrinti poligrafu.

BNS žiniomis, patikrinimai buvo atliekami dėl informacijos nutekinimo apie banką „Snoras“. Aiškinamasi, kokiu būdu duomenys apie rengiamus pareigūnų veiksmus pernai lapkritį pateko „Snoro“ akcininkams.

FNTT direktorių skiria ir atleidžia vidaus reikalų ministras, jo pavaduotoją – taip pat ministras, tačiau prieš tai jis turi būti gavęs tarnybos vadovo teikimą.

FNTT laikinai vadovauti paskirtas Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Antanas Montvydas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min