Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Irena Degutienė pareiškė užuojautą dėl iškilaus kovotojo už Lietuvos laisvę Viktoro Petkaus mirties

Irena Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė pareiškė užuojautą dėl iškilaus kovotojo už Lietuvos laisvę, disidento, politinio kalinio ir tremtinio, vieno iš Lietuvos Helsinkio grupės įkūrėjų Viktoro Petkaus mirties.

„Viktoras Petkus buvo iš tų asmenybių, kurių mintys, žodžiai, ir darbai sovietinės okupacijos metais neleido užgesti laisvės viltims, net ir niūriausiais istoriniais laikais artino Nepriklausomybę, vedė tautą į laisvę ir atgimimą. Ištikimybės šioms vertybėms kaina nuo pat ankstyvos jaunystės buvo kalėjimai, lageriai, tremtis, sovietinės sistemos sargų persekiojimas, atleidimas iš darbų, šmeižtas spaudoje. Tačiau šviesaus atminimo Viktoras Petkus, nepaisydamas gresiančių  ir negailestingai taikomų represijų, atkakliai skleidė tiesos žodį, minėjo tautines šventes, su bendraminčiais įkūrė Lietuvos Helsinkio grupę. Vėliau, jau Nepriklausomybę atsikovojusioje Lietuvoje, liko aktyvus visuomenininkas, ginantis žmogaus teises ir krikščioniškąsias vertybes, drąsiai reiškiantis nuomonę visais mūsų viešojo gyvenimo klausimais“, – Velionio artimiesiems ir šeimai, bičiuliams ir bendražygiams adresuotoje užuojautoje rašo I.Degutienė.

Seimo pirmininkė pabrėžia, kad už šiuos ir daugybę kitų istorinių nuopelnų Velioniui Lietuvoje ir kitose šalyse buvo padėkota garbingais apdovanojimais, Jis tris kartus buvo nominuotas Nobelio taikos premijai bei pelnė nuoširdžią daugybės žmonių pagarbą ir dėkingumą.

„Telydi pagarba ir šviesus atminimas visus gražius ir prasmingus Viktoro Petkaus darbus, kurie aukso raidėmis liks įrašyti Lietuvos istorijos knygoje“, – teigia I.Degutienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Irena Degutienė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min