Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2010 12 08

Irena Degutienė: parlamentinis tyrimas dėl buvusios valdžios veiksmų galėtų prasidėti priėmus biudžetą

Seimo pirmininkė Irena Degutienė pritarė premjero Andriaus Kubiliaus pasiūlymui atlikti parlamentinį tyrimą dėl buvusios valdžios veiksmų finansų sektoriuje ir pareiškė, kad jis galėtų prasidėti Seime priėmus biudžeto įstatymus.
Irena Degutienė
Irena Degutienė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Pirma turime pabaigti su darbais, t.y. priimti 2011 metų biudžetą ir visus lydinčiuosius įstatymus ir sudaryti darbo grupę ar įpareigoti audito komitetą ar biudžeto ir finansų komitetą ir padaryti tikrą parlamentinę kontrolę, kad jau per pavasario sesiją galėtume apie tai kalbėti su konkrečiais faktais“, – trečiadienį Žinių radijui sakė I.Degutienė.

Ji teigė teigė, kad minčių atlikti panašų tyrimą buvo po pastarųjų Seimo rinkimų sudarant koaliciją, tačiau tuomet į nueinančią socialdemokratų Vyriausybę buvo pažiūrėta „tolerantiškai“.

„Tada padarėme klaidą, tą klaidą reikia ištaisyti ir pradėti parlamentinį tyrimą. (...) Ir ne dėl to, kad dar kartą pasakyti kažką pabariančio, bet įvertinti kritiškai tam, kad nedaryti daugiau tokių klaidų, kurios buvo padarytos“, – sakė viena iš valdančiųjų konservatorių lyderių.

A.Kubilius antradienį pasiūlė atlikti parlamentinį tyrimą dėl buvusios socialdemokratų valdžios veiksmų šalies finansų sektoriuje, pareiškęs, kad nepagrįstas išlaidų didinimas dar pagilino krizę.
Pasak premjero, ankstesnė valdžia 2008–aisiais padidinusi socialines išlaidas sukėlė dar didesnių problemų, ir Lietuva atėjo į krizę nepasirengusi, priešingai nei Estija, kuri užuot didinusi deficitą kaupė rezervą.

Prieš premjeru tampant A.Kubiliui 2008-ųjų pabaigoje, Vyriausybei pustrečių metų vadovavęs socialdemokratas Gediminas Kirkilas pažymi, jog jo vadovaujamas Ministrų kabinetas neturėjo Seimo daugumos palaikymo, todėl nė vienas sprendimas dėl tuometinio biudžeto nebuvo priimtas vien valdančiųjų balsais. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius