Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Irena Degutienė siūlo Laimutei Stankūnaitei atsisakyti savo dukros ir palikti ją globoti Neringai Venckienei

Irena Degutienė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Laimutė Stankūnaitė tam, kad jos dukra nebebūtų daugiau traumuojama, galėtų nusileisti ir palikti mergaitės globą jos tetai Neringai Venckienei ir seneliams Kedžiams, mano Seimo pirmininkė, konservatorė Irena Degutienė.

„Jeigu pati mama, matydama, kad šitoje situacijoje neįmanoma padėti taško, ir nežiūrint palankaus teismo sprendimo, pasakytų: „Aš sutinku, tegul ta mergaitė kurį laiką gyvena toliau pas globėją, globojama senelių“, beje, kur ji jau seniai gyvena, tai turbūt ji pasielgtų tikrai išmintingiausiai“, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė parlamento vadovė.

I.Degutienės teigimu, matant susipriešinimą visuomenėje, vieninteliai, kurie gali padėti tašką šioje istorijoje, yra šeimos nariai.

„O gal po 10–20 metų ta mergaitė ateitų pas mamą ir padėkotų jai, kad ji padarė tokį išmintingą sprendimą, taigi, šiuo atveju, tai tik jos valioje, bet, be abejo, jeigu nė viena pusė nenusileidžia, žiūri tik teismo sprendimo, tai pagal teismo sprendimą vaikas šiandien turi būti pas mamą“, – aiškino I.Degutienė.

Seimo pirmininkė taip pat tvirtino, kad vis dėlto politikams „nereikėtų dar labiau papilti alyvos į degančia ugnį“.

I.Degutienės teigimu, matant susipriešinimą visuomenėje, vieninteliai, kurie gali padėti tašką šioje istorijoje, yra šeimos nariai.

„Žiūrėdama į tokį atvejį, kai nė viena iš suaugusiųjų pusių nenori nusileisti, nežiūrint, kad yra priimtas teismo sprendimas ir toliau yra draskomas vaikas, to vaikelio, draskomo į skutus, gyvenimas yra sugriautas, tai gal tikrai reiktų suaugusiems sveiko proto, kad būtų padėtas taškas šioje beprotiškoje istorijoje“, – teigė parlamento vadovė.

Pagal Kėdainių rajono apylinkės teismo nutartį, mergaitės globa atiduota jos motinai L.Stankūnaitei. Praėjusį ketvirtadienį Kėdainių rajono apylinkės teismas išdavė leidimą antstolei Sonatai Vaicekauskienei prievarta paimti vaiką iš N.Venckienės namų. Ši teismo nutartis neskundžiama.

Kitą dieną po šio teismo sprendimo prezidentūra išplatino pareiškimą, kad mergaitės interesai yra svarbiausia ir vaiko interesų apsauga turi būti garantuota. Prievarta, pasak D.Grybauskaitės, vaiko atžvilgiu netoleruotina. Pareiškime taip pat buvo pabrėžta, kad to neleido daryti ir Kėdainių rajono apylinkės teismas nutartyje, kurioje konstatavo, kad prievarta gali būti naudojama ne prieš vaiką, o pašalinant kliūtis sprendimui įvykdyti.

Teismo sprendimo dėl D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukters perdavimo motinai penktadienį nepavyko įgyvendinti kilus sumaiščiai ir konfliktui, kuomet mamai esant su vaiku mergaitės senelių namuose antstolė atvyko perimti vaiko.

Kauno policija po incidento teigė, kad prievarta nebuvo panaudota, o konfliktas buvo kilęs tarp Drąsiaus Kedžio artimųjų ir vaiko motinos. Internete išplatintame vaizdo įraše matyti, kad konflikte dalyvavo ir mergaitės motiną saugojantys kaukėti pareigūnai.

Kėdainių rajono apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė N.Venckienės globojamą jos velionio brolio D.Kedžio ir L.Stankūnaitės dukrą perduoti jos motinai, tačiau sprendimas iki šiol neįvykdytas. N.Venckienė teigia, kad mergaitė atsisako vykti pas motiną.

VIDEO: 2012.03.23 Kas vyko Kedžių namuose, už uždarų durų

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min